MojAndroid

Ak ste sa ponáhľali s kúpou tabletu Nexus 7 a zdá sa vám, že ste zariadenie trošku preplatili, keďže na trhu sa objavili nové 3G modely, nemusíte byť smutní a zúfať. Spoločnosti Google a Asus teraz vracajú časť sumy, ktorú ich zákazníci zaplatili pri kúpe Nexusu 7 priamo prostredníctvom internetových predajní na stránkach spoločností Google a Asus.

Ak ste Nexus 7 kúpili pred 29. októbrom priamo od spoločnosti Asus alebo Google, máte právo na vrátenie 30€ po zaregistrovaní sa (vo Veľkej Británii je to ₤25). Vrátenie peňazí prebieha formou voucheru, teda akejsi poukážky, ktorú si môžete uplatniť na nákup aplikácií v Google Play Store.

Vrámci politiky cenotvorby spoločnosť Google na svojej stránke zverejňuje:

“Ak znížime cenu zariadenia na Google Play, vrátime vám cenový rozdiel, ak ste si objednali zariadenie do 15 dní od zníženia ceny. Aby bola transakcia legálna, toto pravidlo platí len 15 dní od upravenia ceny.

Nexus 7 (16GB verzia) podlieha tomuto pravidlu udržiavania ceny vtedy, ak bola objednávka vytvorená po 14. októbri 2012. Ak vaša objednávka spĺňa tieto parametre, vrátime vám peniaze do 14 dní od požiadania.”

Ak teda patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí si tento tablet objednali za zvýšenú cenu a chcete si uplatniť spomínanú  zľavu, urobiť tak môžete na stránke spoločnosti Google TU, alebo na stránke spoločnosti Asus TU, samozrejme len v prípade, že ste si Nexus 7 kupovali len priamo od spoločnosti Asus alebo Google.

Doplnili sme aj vyjadrenie priamo z ASUS Slovensko: „Uvedená možnosť (pozn. Voucher) sa vzťahuje len pre tie krajiny, kde bolo a je možné zakúpiť Nexus7 cez Google Play Store, čiže v Európe je to Veľká Británia, Nemecko, Taliansko a Francúzsko. Keďže uplatnenie Voucheru cez  Google Store na Slovensku by nebol možný, cena sa pri spusteni predaja Nexus 7 začiatkom októbra automaticky znížila z 249€ na 229€.“

Zdroj: Google, Asus, AndroidPolice

10.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+