MojAndroid

Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa radi hrajú a používajú k tomuto účelu mobilné zariadenia typu tablet či telefón, mohla by vás zaujať aj čerstvo predstavená novinka od Archosu. Ten verejnosti odhalil nový 7 palcový tablet s vlastnými hardvérovými ovládacími prvkami, ktoré sú určené najmä pre pohodlné ovládanie hier. K dnešnému dňu je Archos Gamepad kompatibilný už viac ako s tisíckou hier, ktoré sú dostupné na Google Play.

Sedem palcový tablet od Archosu je poháňaný dvojjadrovým procesorom s taktom 1,5GHz, ktorý spolu s grafickým čipom Mali-400 zabezpečuje dostatočný grafický výkon pri hraní aj tých najnáročnejších hier. Na ich inštalovanie môžete využiť aj vnútornú pamäť s kapacitou 8GB, ktorá sa dá ďalej rozšíriť pomocou pamäťových kariet micro SD – podporované sú kapacity až do 64GB. Archos Gamepad disponuje tiež konektivitou WiFi a podporuje aj prenos obrazu do TV či monitora prostredníctvom HDMI. Operačným systémom je Android 4.0 Ice Cream Sandwich a keďže ide o certifikované Google zariadenie , nechýba ani prístup k oficiálnemu obchodu s aplikáciami Google Play.

Archos chce začať nový Archos GamePad predávať už koncom októbra. Cena, ktorú zaplatíte za tento tablet by podľa spoločnosti nemala presiahnuť cenovku 150€.

Zdroj: androidandme

30.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+