MojAndroid

Ako sme mohli očakávať, inteligentné hodinky Apple Watch sa tešia veľkému záujmu fanúšikov a v roku 2015 doslova ovládli trh s nositeľným inteligentným príslušenstvom. K celkovému množstvu predaných inteligentných hodiniek prispeli dvomi tretinami, a to aj napriek tomu, že inteligentné hodinky so systémom Android Wear a ďalšími sú na trhu v oveľa väčšom množstve variácií už oveľa dlhšie.

Podľa odhadov spoločnosti Canalys sa jedná o celkovo 12 miliónov predaných hodiniek Apple Watch v roku 2015, z čoho až 5 miliónov bolo predaných v poslednom štvrťroku minulého kalendárneho roku. Hoci to môže na prvý pohľad vyzerať pre ostatných výrobcov pomerne bledo, nárast v predajoch inteligentných hodiniek môže celkovo výrazne pomôcť tomuto pomerne novému trhu.

Očakáva sa, že adopcia inteligentných hodiniek narastie o 48 % do konca roku 2017, pričom už tento rok by sa mali tržby z predajov inteligentných nositeľných zariadení dostať na úroveň 17 miliárd dolárov. V poslednom štvrťroku minulého roku sa pritom okrem spoločnosti Apple darilo aj výrobcom Samsung, Pebble a Huawei, ktorí sa umiestnili na druhom, treťom, resp. štvrtom mieste v počte predaných kusov. Uvidíme, kam sa tento trh s veľkým potenciálom dostane tento rok a či konečne uvidíme inteligentné hodinky s naozaj jedinečnými funkciami, ktoré donútia zamyslieť sa nad ich kúpou väčšiu časť používateľov smartfónov.

Zdroj: AppleWorld via Cult of Android

6.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+