MojAndroid

Obchodná vojna medzi USA a Čínou jednoznačne najviac zasiahla čínsku spoločnosť Huawei. Kvôli zákazu amerického ministerstva obchodu predávať technológie tejto firme s ňou prerušilo spoluprácu viacero firiem vrátane ARM a Googlu. Nie sú to len zahraničné firmy, ktoré táto obchodná vojna môže zasiahnuť. Paradoxne by mohla mať negatívny dopad aj na americké spoločnosti a prekvapivo aj na amerického giganta Apple. Ten kvôli tomu údajne tlačí na Donalda Trumpa, aby ukončil obchodnú vojnu s Čínou.

Spoločnosť Apple je jednou z najväčších a najúspešnejších svetových firiem. Z jej vysokých príjmov ťaží aj ekonomika a rozpočet USA. Minulý rok sa dokonca spoločnosť zaviazala, že behom 5 rokov prispeje do americkej ekonomiky sumou 350 miliárd dolárov. To je ale teraz ohrozené kvôli 25% clu, ktoré chce Donald Trump uvaliť na všetky výrobky vyrobené v Číne a dodané na americký trh.

Týkalo by sa to aj produktov Applu vyrábaných v Číne, akými sú iPhony, iPady, Macbooky, Apple Watch, Apple TV a dokonca slúchadiel značky Beats, ktorú Apple vlastní. CEO Applu, Tim Cook, minulý týždeň diskutoval v Bielom dome s americkým prezidentom o viacerých témach a údajne ho žiadal aj o ukončenie obchodnej vojny s Čínou. Respektíve aspoň nezavádzanie 25% ciel. Apple mal následne poslať list americkému obchodnému zástupcovi Robertovi Lighthizerovi s pripomienkami k chystanému obchodnému návrhu administratívy Donalda Trumpa.

Náš tip
americkému obchodnému zástupcovi Robertovi Lighthizerovi
21.6.2019
Zdroj: iDropNews

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+