MojAndroid

Najnovšie prieskumy trhu ukazujú, že záujem užívateľov o zariadenia iPhone v USA stále rastie. Hoci smartfóny s Androidom stále dominujú trhu, náskok najpopulárnejšie mobilného OS v Spojených štátoch sa v poslednom období poriadne scvrkol. Aktuálne dáta ukazujú, že až 43,5 % užívateľov vo veku 13 a viac rokov v USA používa práve iPhone.

To je nárast o 1,8 percentuálnych bodov oproti poslednému obdobiu, zatiaľ čo trhový podiel Androidu klesol o 0,7 bodov. V súčasnosti má Android 52,1% zastúpenie na americkom trhu a spolu s iOS jednoznačne vládnu s kombinovaným trhovým podielom na úrovni 95,6 %. Ďalším mobilným operačným systémom v USA sa rovnako nedarilo. Podiel systému Windows Phone klesol z 3,5 % na 3 %, zatiaľ čo podiel BlackBerry klesol z 1,8 % na 1,3 %. Posledným zaznamenaným systémom je Symbian, ktorý zastupuje 0,1 % trhu v USA.

comScore-the-state-of-the-US-smartphone-market (1)

Prieskumy spoločnosti comScore tiež ukazujú popularitu jednotlivých výrobcov smartfónov. Spomínaný Apple vládne so svojimi smartfónmi iPhone. Na druhom mieste je Samsung, ktorý s novými modelmi Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge dieru do sveta nespravil a v USA vzrástol trhový podiel výrobcu iba o 0,1 percentuálneho bodu. Ďalší veľkí výrobcovia tiež zaznamenali pokles rádovo v desatinách percentuálneho bodu. Na treťom, štvrtom, resp. piatom mieste sú LG (8,2 %), Motorola (4,9 %), resp. HTC (3,5 %).

comScore-the-state-of-the-US-smartphone-market

Výsledky tiež zobrazujú informácie týkajúce sa najpopulárnejších mobilných aplikácií na dvoch najväčších mobilných platformách. Na prvom mieste je Facebook s pekným náskokom pred aplikáciou YouTube. Do TOP 10 sa dostali mnohé aplikácie od Google, pričom zaujímavé je 7. miesto patriace službe Pandora Radio, čo je streamovacia hudobná služba.

comScore-the-state-of-the-US-smartphone-market (2)

Celkovo ide o veľmi zaujímavé informácie naznačujúce aktuálne trendy v USA. Samozrejme, tieto trendy neplatia pre celý svet, no trh v Spojených štátoch je dostatočne silný na to, aby mali preferencie zákazníkov vplyv aj na celosvetové trhové podiely jednotlivých výrobcov a operačných systémov. Uvidíme, ako sa situácia zmení s blížiacim sa predstavením nových zariadení iPhone, ako aj niektorých vlajkových lodí s operačným systémom Android.

Zdroj: comScore via PhoneArena

4.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+