MojAndroid

Možnosť použitia widgetov na domovských obrazovkách patrí medzi najväčšie výhody systému Android. Ide o jeden zo základných prvkov prispôsobenia, vďaka ktorému môžete k informáciám v aplikáciách pristupovať bez toho, aby ste tieto aplikácie vôbec museli spustiť. Ešte väčšia výhoda systému Android ale spočíva v prispôsobiteľnosti všetkých ďalších častí systému a ak vás už nudia widgety na domovskej obrazovke, môžete vyskúšať aplikáciu Snap.

Tá všetky widgety uloží do jednej prehľadnej lišty, ktorá pripomína tú notifikačnú. Podobný panel s widgetmi využíva aj systém iOS. Na zariadeniach s Androidom vám takýto spôsob zobrazovania widgetov môže pomôcť k lepšej organizácií domovských obrazoviek a ich lepšej prehľadnosti. Aplikácia Snap pritom ponúka množstvo funkcií, prostredníctvom ktorých si môžete lištu prispôsobiť.

snap-1 snap-2 snap-3

Výhoda je v tom, že ak si sem umiestnite widgety ponúkajúce vertikálne scrollovanie, túto funkciu budete môcť využívať aj v lište aplikácie Snap. Ďalšou veľkou výhodou je fakt, že ku všetkým widgetom budete môcť pristupovať z ktorejkoľvek aplikácie a nebudete sa musieť stále vracať na domovskú obrazovku. Teoreticky tak ide o akúsi virtuálnu domovskú obrazovku s widgetmi, ku ktorej máte prístup odkiaľkoľvek. Šikovná aplikácia Snap je k dispozícii zadarmo a vyskúšať ju môžete aj prostredníctvom nášho widgetu pod článkom.

28.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+