MojAndroid

Ak máte doma dieťa, ktoré s obľubou používa váš tablet na prehliadanie YouTube videí, možno sa vám stalo, že ste ho pristihli pri pozeraní nevhodného videa. Nemusí ísť pritom o priamy úmysel dieťaťa, ale jednoduché používanie služby môže pri postupnom prezeraní obsahu naviesť užívateľa na úplne iný druh videí, aké plánoval sledovať. Deti sú obzvlášť citlivá kategória, keďže množstvo komerčného obsahu pre ne naozaj nie je vhodné. Známy vývojár Chris Lacy teraz prišiel s novou aplikáciou HomeTube, ktorá pomôže rodičom vyriešiť tento problém.

Aplikácia slúži aj ako užitočný nástroj s jednoduchým ovládaním, ktoré zvládnu aj najmenšie deti. Vám to teda umožní robiť si svoju prácu, pričom nebudete musieť myslieť ani na to, aké videá dieťa pozerá. HomeTube totiž ponúkne vlastný špeciálny playlist, ktorý je plný animovaných rozprávok a zábavných či vzdelávacích videí. Ak sa obávate, že vaše dieťa sa snaží úmyselne nájsť nevhodné videá, HomeTube vám pomôže aj v tomto prípade. Aplikáciu je totiž možné nastaviť ako alternatívnu domovskú obrazovku aj pre konkrétny užívateľský profil na tablete, a tak vždy, keď si vaše dieťa zoberie váš tablet a prihlási sa do svojho účtu, uvidí iba vybrané videá.

hometube-2 hometube-3

Aplikáciu má na starosti Chris Lacy, ktorý je známy titulmi ako Link Bubble, Tweet Lanes, Action Launcher či Tab Path. V obchode Play nájdete HomeTube zadarmo, no vnútri aplikácie nájdete jednorázový nákup. Za sumu 0,70€ môžete sprístupniť niektoré funkcie aplikácie, ako napríklad filtrovanie obsahu podľa vlastných kritérií a nastavení. Aplikáciu môžete vyskúšať aj pomocou nášho widgetu.

Zdroj: PhoneArena

13.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+