MojAndroid

Mnohí výrobcovia smartfónov sa tento rok rozhodli do svojich najnovších modelov pridať pokročilý režim šetrenia batérie, ktorý minimalizuje funkčnosť zariadenia, no radikálne predĺži výdrž na jedno nabitie. Takéto nastavenie sa hodí najmä v prípadoch, keď nutne potrebujete mať telefón k dispozícii, no zostávajú vám posledné percentá batérie. Takýto režim extrémneho šetrenia batérie sa nachádza aj na najnovšej vlajkovej lodi Samsungu, pričom po jeho spustení sa vypne väčšina pripojení, farebná schéma prostredia sa zmení na šedú a k dispozícii ostane iba niekoľko základných aplikácií.

Práve obmedzenia prístupných aplikácií boli dôvodom, prečo mnohí nepovažovali tento mód za taký užitočný. Každý má predsa iné aplikácie, ktoré považuje za vitálne a je viac než jasné, že Samsung nemohol v tomto vyhovieť všetkým. Ak aj vám prekážalo, že ste neboli schopní vybrať si vlastné aplikácie dostupné počas používania režimu extrémneho šetrenia batérie, máme tu pre vás riešenie – aplikácia s názvom S5 UPSM Manager tento nedostatok odstráni.

Ultra-Power-Saving-Mode-Manager-wLogo

Ide o aplikáciu s jasným poslaním a tým je poskytnúť na výber z viacerých aplikácií, nie iba z tých, ktoré určil výrobca. Tým pádom sa tento režim stáva oveľa viac prispôsobiteľným a najmä využiteľným. Treba však mať na vedomí, že aplikácia prichádza s určitými obmedzeniami. V prvom rade musíte mať pre jej fungovanie na svojom Galaxy S5 root práva. Okrem toho, aplikácia neumožňuje pridať do režimu extrémneho šetrenia batérie ktorúkoľvek aplikáciu – musí byť totiž kompatibilná s prostredím tohto špecifického režimu. Napriek tomu je ale možností oveľa viac, ako v základnom nastavení. Stále si ale môžete zvoliť iba šesť aplikácií, ktoré ostanú dostupné aj v tomto režime.

Vývojári uvádzajú, že ide iba o prvotnú testovaciu verziu, ktorá môže obsahovať rôzne chyby a nedokonalosti. Preto sa, aspoň zatiaľ, nemôžete tešiť na stabilnú a stopercentne funkčnú aplikáciu. Tieto muchy by ale malo byť možné časom vychytať a doplniť tak systém najnovších smartfónov kórejskej spoločnosti o prvok, ktorý mnohým užívateľom chýbal. A ktovie, možno si tento fakt uvedomí aj samotný výrobca a v niektorej z ďalších aktualizácií sa dočkáme podobnej funkcie aj bez nutnosti inštalovania dodatočnej aplikácie. V prípade záujmu si môžete aplikáciu stiahnuť zadarmo z fóra XDA na tomto odkaze, alebo môžete podporiť vývojára kúpou aplikácie z obchodu Play, kde stojí 0,74 €.

Verzia: 3.5
Aktuálna cena: 1,50 €
Verzia: 3.5
Aktuálna cena: 1,50 €

Zdroj: Android Authority

23.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+