MojAndroid

Aplikácia Air Alert už niekoľko mesiacov varuje Ukrajincov pred bombardovaním ruskou armádou.  Bezpečnostná spoločnosť Ajax Systems, ktorá za aplikáciou stojí, teraz na svojich stránkach oznámila, že oficiálne uzavrela partnerstvo s iniciatívou UNITED24. Navyše americký herec Mark Hamill, predstaviteľ filmovej postavy Luka Skywalkera a veľvyslanec tejto fundraisingovej platformy, nahovoril anglickú verziu aplikácie.

Hlas Luka Skywalkera upozorní na päť druhov nebezpečenstiev

Legendárny herec hlasom Luka Skywalkera z filmovej ságy Star Wars upozorní používateľov aplikácie na päť druhov nebezpečenstva: raketový útok, delostrelecké ostreľovanie, pouličné boje, radiáciu a chemickú hrozbu. Mark Hamill taktiež pridal do aplikácie niektoré zo svojich ikonických a inšpiratívnych citátov k oznámeniam, keď nebezpečenstvo pominie.

Hlas Luka Skywalkera v aplikácii Air Alert | Zdroj: ajax.systems

Mark Hamill je jednou zo celebrít, ktoré podporujú finančnú zbierku pre Ukrajinu a v mnohých rozhovoroch informuje o utrpení ukrajinských občanov pod leteckými útokmi ruskej armády . Len pred pár dňami  oznámil finančnú zbierku pre desať dánskych bezpilotných lietadiel Heidrun na podporu ukrajinských obrancov.

Finančnú pomoc pre Ukrajinu bude možné posielať aj cez aplikáciu Air Alert

Vďaka spolupráci s UNITED24 bude k finančnej pomoci vyzývať aj samotná aplikácia Air Alert. Všetky dary uskutočnené prostredníctvom aplikácie Air Alert budú následne prevedené účet platformy UNITED24 na nákup dronov pre ukrajinskú armádu. Anglická verzia Air Alert s hlasom Marka Hamilla je  dostupná pre Android, iOS a smartfóny Huawei.

Hlas marka Hamilla je dostupný vo verzii aplikácie 4.2. Ak jazyk rozhrania vášho smartfónu nie je ukrajinský, predvolene je nainštalovaná anglická verzia aplikácie. Ukrajinskí používatelia môžu zmeniť jazyk upozornení na angličtinu v ponuke nastavení. Air Alert vyvinula spoločnosť Ajax Systems z iniciatívy stfalcon.com a s podporou Ministerstva digitálnych transformácií Ukrajiny. Aplikácia má viac ako 11 miliónov stiahnutí.

Náš tip
Neviete čo sledovať? Toto je najlepších 10 filmov roku 2022 podľa fanúšikov

22.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+