MojAndroid

Spustenie novej TV cez internet od augusta zahŕňa viac atraktívnych programov, novú mobilnú aplikáciu, viac vysielania v HD a vybudovanie distribučnej siete aj pre zahraničných Slovákov.

Antik Telecom spúšťa dnes do komerčnej prevádzky svoju novú distribučnú platformu pre TV a rozhlasové vysielanie cez internet pod názvom AntikTV pre Slovensko aj Slovákov počas pobytu v zahraničí. Prináša modernú platenú službu s výrazne rozšíreným výberom programov, viac kanálov v HD pre sledovanie mimo siete operátora a využitie nových technológií. Pre AntikTV bola vyvinutá aj úplne nová TV aplikácia pre mobilné zariadenia s intuitívnou navigáciou a možnosťou pridávať vlastné programy. Cena mesačných poplatkov je 7,90 € a zahŕňa sledovanie 94 kanálov na jednom TV a jednom mobilnom zariadení. V platnosti zostáva bezplatný Vstupný balík s programami RTVS a regionálnym vysielaním. Ponuku dopĺňa balík pre dospelých už za 3,35 € mesačne.

Náš tip
Telekom dnes predstavil exkluzívny kanál zameraný na folklór
Náš tip
Digitálna televízia od SWANu pridáva do ponuky dva nové kanály

Vysielacie body v Londýne a Amsterdame

Spoplatnenie AntikTV iniciovali aktivity slovenských komerčných staníc Markíza, JOJ a TA3, ktoré v minulom roku zaviedli poplatky za sledovanie svojho obsahu a odvtedy Antik svoje vysielanie dotoval. Pre klientov SmartTVBoxu sa dlhodobo firma snažila vyjednať čo najlepšie podmienky. Antik ako prvy na Slovensku sme investoval do TV CDN aj mimo hraníc krajiny, aby klienti v zahraničí mohli sledovať vysielanie v lepšej kvalite. Takéto vysielacie body boli vybudované v Londýne a Amsterdame. Antik ponúka aj úplne novú smart aplikáciu s intuitívnym ovládaním, náhľadmi živého vysielanie a možnosťou pridať vlastné programy z internetu  cez TV Plugin.

K dispozícii pre Android TV aj smartfóny

Pre sledovanie na TV je k dispozícii softvér pre SmartTVBoxy Antiku, Android TV, Apple TV aj televízory s Androidom. Súčasní klienti SmartTVBoxu si zariadenia nemusia vymieňať, stačí keď si predplatia svoj balík. Antik Telecom k dnešnému dňu spúšťa pre všetkých doterajších zaregistrovaných zákazníkov SmartTVBoxu mesačné bezplatné obdobie s dostupnosťou všetkých  programov a rádií v ponuke. Už počas tohto obdobia si môžu klienti vybrať svoj platený balík či už priamo cez menu set-top boxu, zákaznícku zónu, v mobilnej aplikácii, u svojho predajcu Antik produktov alebo na web stránke antiktv.sk.  Od 1.9. bude pre klientov,  ktorí si žiaden balík nekúpili k dispozícii Vstupný balík s 8 TV programami zadarmo. Klienti optickej a bezdrôtovej siete Antik môžu naďalej cez svoj set-top box, ktorý si prenesú mimo siete Antik bezplatne sledovať aj na internete všetky programy, za ktoré si platia doma.

Technologické posilnenie prítomnosti v EÚ si vyžiadala nová bruselská legislatíva, ktorá dáva operátorom sprístupniť obsahové produkty klientom aj pri ich pobyte v zahraničí. Podľa analýzy Antiku z júna 2018 dosiahla popularita sledovania v zahraničí až okolo 30 percent všetkých používateľov TV cez internet. Investície do zlepšenia sledovania mimo Slovenska bude Antik naďalej podporovať.

Verzia: 1.7.0.13
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.0.13
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.6
Aktuálna cena: Zdarma
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+