MojAndroid

Mnohí z vás už o záhadnej skupine Anonymous počuli. Ide o spoločenstvo hackerov z celého sveta, ktoré sa stavia do úlohy akejsi légie, ktorá chce svet oslobodiť od zla, podvodov, korupcie a nebezpečenstva. Po útokoch na karikaturistický časopis Charlie Hebdo vyhlásilo belgické zastúpenie tejto skupiny vojnu islamským teroristom, konkrétne skupine ISIS a Al-Káida. Práve tie totižto mali spolupracovať pri útoku na nevinných novinárov a slobodu tlače ako takú.

 anon-hebdo

Vo videu, ktoré zverejnil v známej maske jeden z členov Anonymous, hackeri verejne hovoria o tom, ako budú stopovať všetkých teroristov z ISIS a Al-Káidy v operácii, ktorú nazvali #OpCharlieHebdo (“Op” ako skratka “operácia”). Anonymous chcú všetkých islamistických radikálov chytiť a zabiť, ako pomstu za nevinných ľudí, ktorí zomreli pri teroristických útokoch. Tento čin má byť aj ochranou slobody tlače a Anonymous sa zaviazali, že budú sledovať aj sociálne siete a jednotlivé skupiny radikálov blokovať aj na nich. Málokto však vie, že Anonymous proti ISIS bojujú už dlhšie.

https://www.youtube.com/watch?v=k1sCVOG9BF8

Kybernetickú vojnu vyhlásili Anonymous teroristom z ISIS ešte minulý rok. Vtedy ale hovorili iba o DDOS útokoch na ich systémy, cez ktoré si plánujú svoje teroristické akcie. Situácia vo francúzskom Paríži ale zrejme zmenila ich pohľad na ISIS a chcú zakročiť radikálnejšie. Na celú situáciu sa ale treba pozrieť s nadhľadom a aj keď chováte k teroristom z Paríža akékoľvek nenávistné pocity, musíte uznať, že aj to, o čo sa snaží Anonymous, je svojim spôsobom zločin. Cieľom tejto skupiny by malo byť odhalenie všetkých teroristov a nahlásenie ich polohy polícii, ktorú však Anonymous (samozrejme kvôli svojim ďalším činnostiam) pokladajú za nepriateľov. Do nebezpečenstva sú tak nepriamo postavení aj nevinní ľudia, ktorých môže ohroziť stret týchto dvoch radikálnych skupín. Čo si o celej situácii myslíte vy?

Zdroj: TechCrunch

10.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+