MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou Micronovy, ktorý má špecifický problém s plynulosťou svojho zariadenia.

Používateľ Mikronovy sa pýta:

Ahojte, mam Nvidia Shield tab originálny, nie tu blbosť K1 a mám ho už okolo 2 rokov. Denno denne som na ňom hral hry, ako Asphalt 8, World of Tanks blitz, Modern combat 4\5, Nova 3, DOOM a mnoho ďalších náročných hier a stíhal mi všetko v pohode. Niekedy som mal World of Tanks blitz na maximálnu grafiku, pustené Spotify, ts3 a pustený stream a islo to na 60 fps, teraz keď pustím hru, tak na maximálne detaily mi ide na 30 fps mínus. Bol som spokojný s tabletom, ale teraz mi extrémne často laguje (aj pri otváraní chat head laguje jak sviňa a nelagoval). Pri aktualizovaní aplikácii mi stále padne Launcher 3 a občas mi padne aj pri hraní nejakej hry. Asphalt 8 bežal bez lagov, a teraz to laguje nehorázne. Plz help, naposledy som ho dával som do továrenských pred 3 dňami a mam android 6.0.1 alebo 6.0.2. Celkom mi tie lagy vadia, je chyba v tablete, alebo v androide?

Odpoveď od verny94:

Android není windows (díky bohu…) a co má běžet na pozadí si spustí. Není dobré mu do toho kecat. Jedině dosáhnete battery drainu. Když android potřebuje místo tak si killne sám co není potřeba mít spuštěné. Tím pádem všechny clean mastery, task killery, batery boostery, savery a podobná havěť nemá smysl. Akorát to škodí výkonu a výdrži baterky. Co je možná příčinou, buď problémová aplikace (ano i jedna blbá apk dokáže zasekat celej stroj), nebo prostě nepovedený update FW.

Odpoveď od Stano36:

Sprav obnovu výrobných nastavení a nainštaluj aplikácie. Ak sa tablet bude správať normálne nainštaluj jednu aplikáciu a otestuj, ako sa bude správať tablet . Potom takto pokračuj aby sa zistil, ktorá aplikácia by mohla spôsobovať tvoj problém. Viem, bude to zdĺhavé, ale tiež si myslím, že to bude niektorou aplikáciou keďže po aktualizácii ti zariadenie fungovalo správne.

Odpoveď z redakcie MôjAndroid.sk:

Chyba mohla nastať hneď v niekoľkých bodoch. Jednou z možných príčin je nepodarená softvérová aktualizácia samotného Androidu, no problém môže nastať aj pri aktualizácii niektorej z tvojich aplikácií. Okrem toho ale môže byť problémom aj cache pamäť a dočasné súbory v nej uložené. Skús preto v Nastaveniach > Aplikácie vymazať pri každej zo spomínaných hier vyrovnávaciu pamäť. Ak to nepomôže, tak skús vymazať vyrovnávaciu pamäť celého zariadenia, najlepšie cez bootloader. Ak bude chyba pretrvávať a tablet bude aj naďalej zasekaný, možno by si mal porozmýšľať o nainštalovaní nejakej alternatívnej ROM, ktorá má možno lepšie vyriešený memory management.

Náš tip
AndroidForum.sk: Radíme s problémovou batériou a fotoaparátom v HTC One M9 #15

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

23.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+