MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou Samuelciatko, ktorý má špecifický problém s resetovaním svojho zariadenia.

Používateľ Samuelciatko sa pýta:

Zdravím, nakoľko som tu na fóre nový a nemám natoľko presný prehlaď aké topicy sa tu píšu/písali , tak sem pridávam tento dúfajúc že niečo vyriešim. Díky.

Ide o to, že akonáhle sa dostane batéria pod úroveň 50% a zapnem foťák, mobil sa hneď vypne…stihnem spraviť 1-2 max. fotky a mobil instantne vypne. spravil mi to raz pred cca polrokom ale od vtedy nič. a posledný mesiac mi to spravilo 3x náhodne. posledný týždeň to robí pravidelne s baterkou pod 50%. Joke je ešte taký, ze mi ho vypne pri 50% ale ked ho zapnem mobil je cely resetnutý a zapne sa ako factory new plus mam cca 32%, zapnem fotak=instantne vypnutie, zapnem ho a zu je tam cca 17% baterky….takto sa to opakuje kým baterka neskape cela…ďalšia vec je, ze baterka mi posledný mesiac ide neskutočne rýchlo dole, co vsak bude asi opotrebovanosťou. M9 mam od leta minulého roka. Mal som M7, M8 a teraz M9 no so žiadnym som nebol spokojný..na M7 mi odišla šošovka vo fotaku a začal fotiť na ružovo, M8 sa zvykol resetovat a po polroku mi zoskratovala nabíjacia koncovka ktorá spôsobila úplné zhorenie baterky a vyhodenie poistiek v celom dome ( dome, nie byte ) aby nebolo malo s nádejami som kúpil M9 a ten takto..prosím je nejaké riešenie ktoré by reálne vyriešilo môj problém? Momentálne skúšam zálohovať komplet všetko a potom reset na novo..ak to spraví zas, tak ho hodim pod vlak a následne do Dunaja. Dúfam že mi pomôžete. Díky.“

Odpoveď od Stano36

Mne sa zdá že máš asi smolu na tieto zariadenia. Mne zatiaľ všetky fungovali bez problémov a som so značkou HTC spokojný. Skúsime ho preinštalovať teda ak nájdem príslušnú RUU. Napíš mi číslo zostavenia ktoré nájdeš v informáciách o telefóne a číslo softvéru. Rozmýšľam či tie problémy z fotoaparátom nemôže spôsobovať SD karta. Môže to byť aj batéria ktorá už nezvláda väčšiu záťaž.

Odpoveď z redakcie MôjAndroid.sk:

Ahoj Samuelciatko. Podľa nášho názoru nemusí byť problém len v batérii, ktorá vykazuje nejaké deformácie, ale aj v inej hardvérovej súčiastke. Je možné, že je poškodený kontakt fotoaparátu na matičnej doske, prípadne doska samotná. Reštartovanie na výrobné nastavenia v tomto prípade zrejme nepomôže a zariadenie ti odporúčame rozhodne dať na reklamáciu, prípadne do servisu. Pokiaľ je totižto problémovou práve matičná doska, tak ju treba čo najskôr vymeniť. Pravdepodobnou je aj chyba samotnej batérie, ktorej výmenu ti ale rovnako neodporúčame v domácom prostredí. Kvôli jemnej elektronike vo vnútri zariadenia by sme tieto úkony nechali na špecialistov v servise.

Náš tip
AndroidForum.sk: Unbrick, problém so SIM a pomoc pri výbere smartfónu #14

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

16.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+