MojAndroid

 

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. V tejto časti nového seriálu máme pre vás pripravených 3 jednoduchých rád a tipov.

Používateľ Michaela Hyžová sa pýta:

Ahoj, mám taký problém. Mám LG G3. Pred 2 dňami sa mi stalo že sa mi sám od seba vypol telefón a nešiel zapnúť. Musela som vytiahnuť baterku a počkať aspoň hodinku než som ju dala spať, keď som ju dala naspať hneď stále nešiel zapnúť. Keď som ho potom zapla tak bolo všetko v poriadku pokiaľ som nezapla mobilné dáta alebo wifinu. Akonáhle som tak urobila prestal mi telefón absolútne reagovať na dotyk. Ani spodná lišta nereagovala. Vôbec nič. Tak som ho zamkla zadným tlačidlom a keď som sa ho snažila odomknúť vyhodilo mi tabuľku vypnúť/reštartovať, ale ani to mi nereagovalo na dotyk. Tak som zase na hodinu vytiahla baterku. Po zapnutí to fungovalo, ale stále to robilo tie isté problémy keď som zapla internet. Už som skúšala aj výrobné nastavenia dať. Na chvíľku to pomohlo, kým som nenastavila telefón. Wifi som mala zapnutú a išlo to pri tom nastavovaní, ale akonáhle som to nastavila a zapla facebook alebo hru tak to zase nereagovalo. Čo mám robiť už som z toho zúfalá.“

Odpoveď:

Ešte je možnosť preinštalovať samotnú romku, ale je to trochu komplikovanejšie. Postup je tu: Unroot aj UnbrickA možno by ani to nepomohlo, možno tam je nejaká chyba hardvéru. Je ten mobil ešte v záruke? By som ho dal radšej reklamovať.

Používateľ matro sa pýta:

Zdravím,známy má telefón Huawei Honor 7, PLK L01. Nedávno aktualizoval na android 6 (EMUI 4.0) a od tej doby mu vznikol problém. Telefón je dual SIM. Primárna simka je Orange, sekundárna je Rakúska. Po dovolaní zo SIM 1 je toto telefónne číslo približne 20 sekúnd nedostupné. Deje sa to na Slovensku a takisto aj v Rakúsku. Pri SIM 2 tento problém nie je. Pred updatom tento problém nemal. Deje sa to aj niekomu inému? Respektíve neviete niekto čím by to mohlo byť? Vopred ďakujem :)

Odpoveď:

Ak vymeníš SIM karty primárna Rakúska a sekundárna Orange SK ,daný problém pretrváva ? Obnova výrobných nastavení bola spravená po aktualizácií systému? Ak nie, tak ju urob. 

Používateľ Dano3266 sa pýta:

Zdravím všetkých, potreboval by som radu čo kúpiť lebo už som zúfalý. 2 roky som mal g2 s cm13 a nájsť náhradu mi príde nemožné. Už 2 mesiace mám Mi 5 ale je na predaj, MIUI je strašná nadstavba a to som myslel že v tomto vedie touchwiz. Ďalšia vec je sklo na zadnej strane, najväčšia blbosť akú som na mobile videl. Takže sgs 6 a honor 8 neprichádzajú do úvahy. Najviac sa mi pozdáva Oneplus 3 – rýchlosť nabíjania, ambient displ, čierne pozadie systému a možnosť voľby vlastnej farby sú presne tie fičúrky čo hľadám, ale je strašne veľký. Hľadám niečo výkonné (občas sa zahrám) s uhlopriečkou 5,2 alebo menej.

Odpoveď:

OnePlus 3 by bola určite dobrá voľba a rozmery oproti Xiaomi MI 5 nie sú až také veľké. Dobrá cena tiež potešení a konkurenta ťažko nájdeš v tej cenovej kategórii.


Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

Na vaše otázky odpovedal správca nášho Android fóra – Stano36  moderáror brm

9.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+