MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. V tejto časti nového seriálu máme pre vás pripravené 3 jednoduché rady a tipy z nášho Android fóra. 

Náš tip
AndroidForum.sk: Výber zaujímavých tém a príspevkov 26/2016

Používateľ skanalikova sa pýta:

“Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je dostupný update na Android Lollipop pre Honor 4X. Syn má 4C a už dávno Lollipop má. Ďakujem.”

Odpoveď:

Áno, pre toto zariadenie je dostupná aktualizácia s Androidom Lollipop. Ak vám neprišlo automatické upozornenie na jej dostupnosť, môžete si ju stiahnuť a nainštalovať manuálne. Tu je návod, ako na to:

  1. Stiahnite si súbor s aktualizáciou, ktorý nájdete na tomto odkaze.
  2. Stiahnutý súbor rozbaľte a zložku UPDATE premiestnite do zložky dload na SD karte. Ak tam takú zložku nemáte, vytvorte ju a umiestnite do nej spomínaný súbor.
  3. Aktualizáciu následne spustíte cez Nastavenia > Aktualizácia > Lokálna aktualizácia. Ešte pred jej spustením si ale zálohujte svoje dáta, o ktoré by ste v prípade poruchy pri inštalácii mohli prísť.
  4. Po týchto krokoch by mala prebehnúť aktualizácia na Android Lollipop.

Používateľ miro sa pýta:

“Microsoft Apps aplikácie Word, Excel, Power Point z ničoho nič prestali ísť, vôbec sa neotvoria. Word najprv prestal umožňovať písanie a potom sa vôbec nespustil, rovnako ako ďalšie menované aplikácie. Nefigurujú ani v nainštalovaných aplikáciach. Keď ich chcem cez obchod Play aktualizovať, tak mi vypisuje, že nepodporujú moje zariadenie. Mám Android 5.1.1, Samsung S5 Neo, tak neviem, kde je chyba. Keď idem do obchodu Play cez PC, tak mi vypisuje, že aplikácie sú už nainštalované.”

Odpoveď:

Riešením by mohlo byť manuálne preinštalovanie týchto aplikácií. Odinštaluj si spomínané aplikácie a stiahni si inštalačné APK súbory z nasledujúcich odkazov – ExcelWordPower PointStiahnuté súbory premiestni do pamäte tvojho zariadenia a priamo v správcovi súborov v smartfóne ich otvor a nainštaluj. 


Používateľ IMS sa pýta:

“Pri zadávaní nového kontaktu neviem nájsť pole Organizácia, ani v položke Pridať pole. Kontakty pri synchronizácii z Thunderbirdu pole Organizácia ale poznajú (zobrazuje sa pod menom kontaktu). Ako mám potom zadať názov organizácie kontaktu v telefóne?

Odpoveď:

Riešením môže byť použitie alternatívneho dialeru, ktorý pri kontaktoch dokáže rozoznať aj organizáciu. My používame aplikáciu exDialerktorá obsahuje aj telefónny zoznam, a ten zobrazuje v zozname kontaktov pri každom kontakte aj názov organizácie. Ten sa zobrazuje dokonca aj pri zozname prijatých hovorov, takže budeš aj pri prichádzajúcom hovore vidieť, z akej spoločnosti je osoba, ktorá ti volá. 


Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

Na vaše otázky odpovedal správca nášho Android fóra – Stano36 a používateľ brm

12.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+