MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou martinsotak, ktorý má problém so snímačom odtlačkov prstov na svojom zariadení.

Používateľ martinsotak sa pýta:

Ahojte, už dlhšie mám problém s odtlačkami. Nastavil som si odomknutie, niekedy mi prst zdetegovalo, niekedy nie. Od začiatku to fungovalo tak na 50%. Prednedávnom som si chcel zmeniť zabezpečenie mobilu na nakreslenie vzoru. Prístup som nemal povolený, pretože odtlačok mi nevzalo. Záložné heslo dávam zakaždým zlé. Skončilo o tak že pri zadaní záložného hesla mám ďalší pokus až o 60min. Vie mi niekto poradiť ako si nastaviť nový odtlačok, alebo sa len dostať do sekcie zabezpečenia? Dík moc.

Odpoveď od Stano36:

Ak máš root a nainštalované TWRP recovery tak si vieš odstrániť zabezpečenie zariadenia.

Ďalšia možnosť ktorá je bez rootu je obnova výrobných nastavení, ale tam už prichádzaš o svoje údaje ktoré nemáš zálohované. Pozri sa, či s nefunkčnosťou snímača nesúvisí jeho mechanické poškodenie.

Odpovedá Ondrej z MôjAndroid.sk:

To, ako vyriešiť zablokovanie tvojho zariadenia, ti už poradil Stano. Ja ti môžem odporučiť, ako zvýšiť presnosť tvojho snímača odtlačkov. Je to jednoduché – stačí, aby si si 2-krát nastavil ten istý odtlačok. Pomohlo nám to napríklad pri lacnejších Samsung zariadeniach a verím, že ti to pomôže aj na tvojom smartfóne.

Náš tip
AndroidForum.sk: Problém so zálohovanými fotkami #32

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

26.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+