MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou Sparo, ktorý má problém s pripojením svojho zariadenia k PC.

Používateľ Sparo sa pýta:

Zdravím, takže mám telefón Lenovo K3-note a pred nedávnom som si chcel preniesť pesničky do telefónu z PC tak som zapojil USB do PC a do telefónu normálne keď som takto prenášal fotky alebo pesničky mi vždy vyskočilo okno teraz nič tak som pozrel či v knižnici to neukáže nič neukázalo a zrazu vyskočil error že Zariadenie USB nie je rozpoznané. Skúšal som snáď všetko čo ma napadlo skúšal som druhý USB aj druhý USB port som skúsil aj do druhého počítača som skúšal napojiť a ten istý error vyhodilo neviem čo mám spraviť, pravdepodobne je chyba v mobile. Ešte som zabudol, že v mobile pri zapojení tiež nič nevyskočí, ale telefón sa nabíja to jediné spraví keď ho zapojím do PC … Ďakujem za vaše rady!

Odpoveď od Stano36:

Hľadal som možnú príčinu tvojho problému a zistil som že ho majú aj iní používatelia – tu je fórum kde sa o tom píše. Ak máš doma Wifi tak Lenovo má super aplikáciu na prenos súborov. Skús aplikáciu SHAREit mne sa dosť zapáčila.

Odpoveď z redakcie MôjAndroid.sk:

Ahoj Sparo. Na zahraničných fórach píšu, že najčastejším problémom je špina v microUSB porte. Skús sa pozrieť, či tam nemáš kus prachu alebo nejakú smietku. Pripomíname, že microUSB porty nesmieš čistiť pri zapnutom zariadení ničím vodivým (kovovým, vlhkým…). Ak to nepomôže, skús použiť iný USB kábel, prípadne preinštaluj ovládače pre Lenovo zariadenia. Stiahnuť by sa mali dať na tomto odkaze.

Náš tip
AndroidForum.sk: Ako postupovať pri poškodení zariadenia počas reklamácie #23

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

18.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+