MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou mates_1, ktorý by chcel nainštalovať Android 7 na svoje zariadenie.

Používateľ mates_1 sa pýta:

Dobrý deň, na XDA fóre som našiel tuto beta verziu Androidu 7 s EMUI 5. Honor_7lite_5C_NEM-L21_hw_eu_EMUI_5.0_beta. Potreboval by som vedieť, či keď si túto romku flashnem budem aj naďalej dostávať oficiálne aktualizácie od Honoru. Poprípade či sa mi to vôbec oplatí flashovať. Ďakujem za všetky odpovede. P.S.: Áno som nedočkavý.

Odpoveď od MaxCore:

Treba to flashnuť cez TWRP recovery, ktoré predpokladám, že už určite v telefóne máš. Musel si odomknúť bootloader, čo znamená, že OTA aktualizácie ti už nemusí nainštalovať. Stále je tu ale možnosť inštalácie nového systému cez flash .zip v TWRP. Môžeš to skúsiť flashnuť. PS: Skontroloval si, či je ROM určená pre Európu?

Odpoveď od Stano36:

Fungovať to bude ale uvádzajú nejaké chyby. OTA aktualizáciu nedostaneš lebo recovery nebude oficiálne ale TWRP. Pred inštaláciou by som ti odporučil spraviť zálohu súčasnej ROM, nainštalovať beta verziu na odskúšanie a ak nebudeš spokojný tak jednoducho obnoviť rom zo zálohy. Dočítal som sa že je to nestabilné. Problémy z pripojením k PC, odpájanie Bluetooth a problém kalkulačkou. Návrat naspäť na Android 6 bude cez Rollback, nepôjde to obnoviť cez recovery ako som to myslel.

Odpoveď od Ondreja z MôjAndroid.sk:

Beta verziu môžeš rozhodne vyskúšať, no na oficiálne aktualizácie zabudni. Flashovanie systému je ale podľa mňa v tvojom prípade rozumnejšia cesta, je to rýchlejšie ako čakať na oficiálnu aktualizáciu. Len sa uisti, že to je ROM pre tvoj model a siete, inak môžeš pocítiť nejaké chyby a nefunkčnosť častí systému.

Náš tip
AndroidForum.sk: Zamrznutý tablet Lenovo #35

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

19.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+