MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou fridex1, ktorý by chcel preinštalovať svoj tablet, ale má s ním problém.

Používateľ fridex1 sa pýta:

Zdravím všechny,

chtěl bych nahrát do Lenovo A8-A5500 přes SD kartu novýho Androida ale nenašel jsem nikde návod tzv pro blbce. Dělám to poprvé-tablet najede pouze do loga Lenovo a je zamrzlej.

Hledal jsem tu na fóru ale nenašel jsem návod tak nějak kterej bych mohl použít.

Předem díky

Fridex

Odpovedá Stano36:

Factory reset cez recovery si skúšal? Možno to bude stačiť aby sa tablet spustil. Obnoviť tablet z SD karty nebudeš vedieť, ale malo by sa to dať pomocou programu SP Flash Tool cez počítač. Skús mi napísať presnú verziu tabletu lebo som našiel viac verzií. (A5500 H ; HV ; F )

Zatiaľ opíšem krátky návod:

  • Rozbaľ stiahnutý súbor A5500H_A442_000_025_141027_ROW.rar
  • Otvor A5500H_A442_000_025_141027_ROW a spusti Flash_tool ako správca
  • Zvoľ Scatter-Loading a vlož tam súbor MT6582_scatter_LVP7-3G-ROW-Data.1.025.00 ktorý sa nachádza v Target_bin
  • Do SP Flash Toolu sa načítajú súbory a vo vrchnej časti Flashtoolu Označ DA DL All With Check Sum
  • Stlač Firmware-Upgrade
  • Pripoj vypnutý tablet a sleduj priebeh inštalácie , malo by to trvať 7 minút
Náš tip
Androidforum.sk: Adoptívne úložisko a záruka #34

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

12.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+