MojAndroid

Google prežíva v Európe krušné legislatívne chvíle. Spoločnosť najskôr dostala obrovskú pokutu, no súčasťou uznesenia boli aj zmeny, ktoré musí Google zakomponovať do svojho fungovania v Európe. Okrem iného sem spadajú aj nové poplatky, ktoré bude Google vyberať od výrobcov zariadení za to, že tí môžu mať predinštalované aplikácie Google. Teraz sa ale ukázalo, že novinkou bude aj záväzok zo strany výrobcov. Tí tak budú musieť aktualizovať svoje zariadenia počas dvoch rokov od predstavenia.

Update každých 90 dní počas dvoch rokovh

Jedná sa pritom o bezpečnostné aktualizácie, ktoré Google vydáva každý mesiac. Podľa nových pravidiel budú musieť výrobcovia aktualizovať svoje zariadenia minimálne každých 90 dní po dobu dvoch rokov. Hoci nové pravidlá oficiálne platia iba pre zariadenia predané v Európe, je veľmi pravdepodobné, že Google bude podľa tohto modelu postupovať pri všetkých Android zariadeniach.

Týka sa to zariadení, ktoré boli predstavené po 31. januári 2018 a zároveň boli aktivované viac ako 100 000 používateľmi. Pôjde tak o všetky všeobecne populárne zariadenia, keďže predať 100 000 kusov jedného modelu nie je problém ani pre menej rozšírené značky smartfónov.

Vyššia bezpečnosť na prvom mieste

Google tak chce dosiahnuť vyššiu bezpečnosť zariadení so systémom Android. To do veľkej miery závisí práve od toho, kedy a či vôbec výrobcovia vypustia bezpečnostnú aktualizáciu, ktorú na začiatku pripravuje Google. Takto by mala byť dosiahnutá “minimálna bezpečnostná hygiena”, ktorá zabezpečí, že zariadenia budú odolné voči novým bezpečnostným hrozbám. Tie Google odhaľuje každý mesiac a práve preto sa pravidelné mesačné bezpečnostné aktualizácie stali pri mnohých zariadeniach štandardom. Teraz by sa tento štandard mal preniesť na oveľa väčšie množstvo zariadení.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • KalichVydra

    Málo. Aspoň 5.

    • skoda9635

      Súhlasím…2 roky na update OS a 5 na bezpečnostné.

+