MojAndroid

Dlhé roky platilo, že používatelia iOS zariadení ako iPhone alebo iPad svoju platformu neopúšťali a skôr neprechádzali na konkurenčné systémy ako Android alebo už prakticky mŕtvy Windows Mobile (Phone). Väčšinou sa stávalo, že majiteľ Android telefónu, ktorý nebol od výrobcu dobré optimalizovaný, prešiel na konkurenčný iPhone. Najnovšia zrealizovaná štúdia ale ukazuje zmenu v lojalite zákazníkov. Majitelia mobilných telefónov, ktoré bežia na operačnom systéme Android, sú rozšírenej softvérovej platforme od Googlu o pár percent lojálnejší, ako sú majitelia iPhonov lojálni ku konkurenčnému iOS.

Náš tip
iPhone X očami Androiďáka: Čo sa mi na iOS a iPhone X páči [1. časť]

Zo štúdie organizácie CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) na amerických spotrebiteľoch vyplýva, že lojalita tých, ktorí používajú Android, dosahuje zhruba 91 percent, zatiaľ čo sa lojalita používateľov iOS pohybuje okolo úrovne 86 percent. Zostávajúcich 14 percent totiž počas uplynulého roka 2017 prešlo na opačnú stranu rieky. Prieskum sa robil na 2 000 respodentov (500 každý jeden štvrťrok). Android Os sa v lojálnosti zákazníkov začal iOs vyrovnávať už začiatkom roka 2016. Za zmenou môžu byť stále lepšie vybavené modely Android telefónov, ich dôslednejšia optimalizácia a aktualizácia zo strany výrobcov aj modernejší a sviežejší vzhľad operačného systému Android.

10.3.2018
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+