MojAndroid

Dnes začíname s novým seriálom, v ktorom si ukážeme ako premeniť plochu Androidu na niečo skutočne unikátne. Na internete existuje veľa rôznych tém, launcherov a widgetov, ktoré keď správne nastavíte a rozmiestnite, budú vyzerať skutočne cool. My si v jednotlivých častiach tohto seriálu presne krok za krokom popíšeme ako na to. V dnešnej prvej časti si ukážeme postup, ako vytvoriť prírodnú tému s názvom Nature, ktorú vytvoril používateľ Danut z portálu mycolorscreen.

Čo budeme potrebovať:

Na to, aby ste vo svojom Androide získali používateľské prostredie rovnaké ako na vyššie uvedenom obrázku, si budete musieť nainštalovať niekoľko aplikácií.

Verzia: 3.3.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.3
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: v4.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: v4.3.0
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.2
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 0.6.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.6.11
Aktuálna cena: Zdarma

Postup:

1. Stiahnite si archív uccw.zip, kde nájdete potrebné súbory pre aplikáciu Ultimate custom widget (UCCW)
2. Rozbaľte ho a skopírujte archív do vnútornej pamäte telefónu
3. V launcheri Apex nastavte počet plôch na tri=> Nastavenia plochy -> Spravovať obrazovky

4. V nastaveniach plochy tiež zmeňte nasledovné parametre=>

  • Mriežka na výšku => 9×7
  • Horizontálny okraj => Žiadne
  • Vertikálny okraj => Žiadne
  • V časti “Tapeta” nastavte štýl pozadia na jednu obrazovku bez posúvania
  • Zapnite používanie rozhrania pre tablety

 

5. V nastaveniach doku sa uistite, že je zaškrtnutá možnosť “Skryť dok”
6. Z plochy nastavte živú tapetu na MultiPicture Live Wallpaper a v Common Settings nastavte “Picture Source” na “Picture Folder”, kde si zvolíte adresár s pozadiami, ktoré ste si stiahnete tu=> Wallpaper 1, Wallpaper 2, Wallpaper 3.

 

7. Spustite aplikáciu Ultimate Custom widget a importujte skiny, ktoré ste si rozbalili do vnútornej pamäte v prvom kroku

  • Z plochy pridajte widgety  UCCW v maximálnej veľkosti – na prvej obrazovke vyberte Weether – jednotlivé prvky si môžete upraviť podľa seba. Ich rozmiestnenie, veľkosť, priesvitnosť a iné tak, aby pasovali na vašu plochu. Ak widget nepokryje celú plochu displeja, jednoducho ho roztiahnite (Výsledok by mal vyzerať tak ako môžete vidieť na screenshote).
  
  
  • Na druhej ploche pridajte rovnakým spôsobom widget UCCW so skinom “Hoome”. Pre správne zobrazenie počtu neprečítaných mailov nezabudnite v nastaveniach UCCW zvoliť Gmail účet.
  • Na tretej ploche pridajte widget “Scrollable News”. V nastaveniach si môžete pridať vlastné zdroje. Tému nastavte na “Default dark theme” a v globálnych nastaveniach zvoľte priehľadnosť na maximum (Opacity=0). Vypnite zobrazenie hlavičky a zaoblených rohov.

To je všetko. Plocha vášho Androidu by teraz mala vyzerať rovnako ako na obrázku v úvode článku. V niektorých prípadoch trvalo dlhšie kým sme dosiahli uspokojivé nastavenia, no nakoniec sa nám to podarilo. Nevýhodou je, že UCCW widgety nie sú interaktívne a sú skôr len informatívneho charakteru. My sme si voľnú plochu vylepšili ešte odkazmi na aplikácie a ďalšími widgetmi, viď. screenshoty.

  

24.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

20 odpovedí na “Android tuning: Prírodná téma Nature od Danuta (1.časť)”

  1. Z plochy nastavte živú tapetu na MultiPicture Live Wallpaper a v Common Settings nastavte “Picture Source” na “Picture Folder”, kde si zvolíte adresár s pozadiami, ktoré ste si stiahnete tu=> Wallpaper 1, Wallpaper 2, Wallpaper htc sensation kde to najdem nemam sajn…

  2. dobrý deň prosím vás o pomoc kúpil som si nexus 7 mam ho doma spusti som ho a neviem či ho mam dat ihňed nabit ako je to v dokumentácii ktora bola v krabici od nexusu alebo ho mam uplňe vybit a dat nabijat na dlhu dobu 12 hodín cca neviem prosím poradte my dakujem a kolko sa ma asi tak bežne obyčajňe nabíjat prosím? dakujem

    • Dnes už toto neplatí, technológia ktorá sa používa sa môže nabíjať kedy chceš ty a bez pamätového efektu. Kľudne to nabíjaj aj 5x za deň. Jediné čo týmto baterkám vo velkej miere vadí /skracuje životnosť/ je podbitie. To samozrejme zariadenie nedovolí, vypne sa, ale ja osobne ak je možnosť, tak nejdem pod 20%. Možno ti to ušetrí pár nabíjacích cyklov…overené to nemám ale vyplýva to z technológie. Baterke je najlepšie keď je nabitá.

Pridaj komentár

+