MojAndroid

To, že je Android kráľom mobilného trhu, nie je žiadnou novinkou. Zariadenia so systémom od Googlu dominujú trhu už nejaký ten mesiac, a čo nás teší ešte viac, je fakt, že sa táto dominancia zväčšuje aj na trhu s tabletmi. Tabletov s Androidom sa podľa najnovších výskumov spoločnosti IDC predá oveľa viac ako iPadov od spoločnosti Apple, ktoré oproti minulému roku stratili až 10% podielu na trhu.

Android-Tablet-vs-iPad-1

Hoci si iPady polepšili v predajnosti oproti minulému roku o 0,6% a po celom svete sa ich predalo viac ako 14 miliónov, na predajnosť zariadení s Androidom to nestačilo. Len samotnému Samsungu a ich tabletom patrí dnes viac ako 20% trhového podielu, pričom sa pridávajú aj ďalší výrobcovia Android tabletov – Asus so 7,4% podielom, Lenovo s 4,8% a Acer s 2,5% podielom. Ostatní výrobcovia ako Sencor, GoClever, Amazon, Barnes&Noble, Tesco, HP a hlavne Prestigio si z podielového koláča ukrojili najväčší diel – až 35,3%. Z celkového počtu predaných tabletov však treba odpočítať niekoľko % podielu tabletov s iným operačným systémom ako napr. Windows 8 RT, čo však nemení nič na fakte, že sa dnes predá takmer 2-násobne viac tabletov s Androidom ako Apple iPadov. Celkový počet predaných tabletov v 3. kvartáli tohto roka dosiahol úroveň 47,6 milióna, čo je o zhruba 13 miliónov viac ako v rovnakom období minulého roka.

idc_3Q13_tablets

Zdroj: AndroidCommunity, MacRumors

31.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+