MojAndroid

Spoločnosť Google zverejnila nové štatistiky systému Androidu. Údaje zhromaždené počas 7-dňového obdobia, ktoré sa skončilo dňa 4. septembra ukazujú ďalší nárast Androidu Jelly Bean. Nové štatistiky vypúšťajú z merania staršie verzie Donut a Eclair, pretože dáta sú získavané z nového obchodu Google Play, ktorý ja podporovaný od Androidu vo verzii 2.2 Froyo a vyššími. Tieto verzie však zaznamenávali podiel len niečo cez 1%, takže na výsledky to nebude mať príliš veľký vplyv.

Android statistiky

Na prvom mieste sa pochopiteľne umiestnil Android Jelly Bean, ktorý zaznamenal celkovo 45,5% podiel a nárast oproti minulému mesiacu predstavuje slušných 5%. Druhý najvyšší počet zariadení s podielom 30,7% má nainštalovaný ešte stále už pomerne starú verziu Androidu Gingerbread. Táto má však pokračujúcu tendenciu klesať, čo dokazuje aj porovnanie s minulým mesiacom, v ktorom mala podiel 33,1 %. Tretí najväčší podiel 21,7% má Ice Cream Sandwich, za ktorým sa postavil Froyo s malým percentuálnym podielom 2,4%  a posledný je Honeycomb s podielom 0,1%. Ako ste na tom vy? Ktorú verziu systému Android máte vo svojom zariadení?

Akú verziu systému Android máte vo svojom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+