MojAndroid

Opäť vám prinášame zaujímavé štatistické údaje. Gartner zverejnil čísla za druhý kvartál tohto roku, ktoré potvrdzujú neustály rast Androidu. Z celkového počtu 107 miliónov predaných smartfónov bol Android až na 43% z nich. To predstavuje 46,7 milióna predaných Android telefónov, čo je oproti minulému roku v rovnakom období nárast o 17,6%.

“Nokiácky” Symbian sa stále drží na druhom mieste a patrí mu 22% podiel, ktorý sa však neustále zmenšuje a na päty mu stúpa Apple so svojim iOS, ktorý dosiahol 18,2%. Rast iOS však oproti minulému roku, kedy dosiahol 14% nebol až tak výrazný. Dôvodom môže byť aj čakanie potenciálnych zákazníkov na nový iPhone 5.

Microsoftu sa z celkového počtu 107 miliónov predaných smartfónov ušla v podstate až posledná priečka a v druhom kvartáli predal len 1,7 milióna Windows Phone 7 telefónov – to je 1,6% trhový podiel, avšak vzhľadom na to, že systém je na trhu pomerne krátko môžeme hovoriť o normálnom vývoji – nezabúdajme,  že podobne začínal aj Android. Či sa mu podarí znovu získať zašlú slávu uvidíme až v nasledovných rokoch.

Čo myslíte, je Windows Phone 7 možným budúcim konkurentom Androidu?

Zdroj: phandroid.com

11.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+