MojAndroid

Android aktualizácie sú pomerne horúcou témou v prípade každého výrobcu Android smartfónov. Aprílové štatistiky hovoria, že systém vo verzii Android Oreo tentokrát rastie, dominanciu však stále zastáva verzia Android Nougat.

Náš tip
Samsung obnovuje aktualizáciu na Android 8.0 Oreo pre Galaxy S8 [AJ NA SLOVENSKU]

Oreo alebo Nougat?

Najnovší systém vo verzii Android Oreo (8.0/ 8.1) sa zastavil na hodnote 4,6%. V porovnaní s februárovými štatistikami ide o nárast, tam zaznamenal systém Android Oreo len 1,1%. Najviac zariadení pokrýva stále Android Nougat (7.0/7.1). Jeho štatistiky sa zastavili na 30,8% (pričom vo februári to bolo 28,5%). Silným systémom je aj starší Marshmallow (6.0) so ziskom rovných 26% (ide o pokles v porovnaní s februárom, kde získal tento systém 28,1%).

V aprílových štatistikách rastie aj najnovší systém vo verzii Android Oreo.

Starší, avšak stále populárny Android Lollipop (5.0/5.1) dosiahol v aktuálnych aprílových štatistikách takmer 23%. Staršie operačné systémy zaznamenali následne nižšie hodnoty. Android KitKat (4.4) získal 10,5%, Android Jelly Bean (4.1 – 4.3) následne 4,5%, Android Ice Cream Sandwich (4.0.3 – 4.0.4) získal 0,4% a rebríček uzatvára legendárny Android Gingerbread (2.3.3 – 2.3.7) s hodnotou 0,3%.

Náš tip
Honor 7X dostane Android 8.0 Oreo! Zatiaľ ako BETA | AKTUALIZÁCIA
Náš tip
Sony Xperia XA1, XA1 Plus a XA1 Ultra dostávajú Android 8.0 Oreo | AKTUALIZÁCIA

Akú verziu operačného systému používate na vašom Android smartóne? Dostali ste už softvérovú aktualizáciu na novšiu verziu systému Android? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.4.2018
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+