MojAndroid

Aktualizácie, najmä tie systémové, sú veľmi dôležité pre bezpečnosť zariadenia. Je to vďaka tomu, že vývojári sa snažia nájdené nedostatky opraviť čo najskôr. Aktualizácie jednotlivých aplikácií viac súvisia s faktom, že často ponúkajú nové možnosti a funkcie.

Plne aktualizovaná aplikácia vyhovuje vývojárom, pretože používatelia využívajú najlepšiu verziu a nedochádza k chybám. Zároveň ale vyhovuje aj samotným užívateľom, ktorí z nej majú najlepší možný zážitok. Keďže mnoho ľudí na aktualizácie aplikácií zabúda, Google predstavuje nový vývojársky nástroj na riešenie tohto problému. Informuje o tom internetový portál PhoneArena.

Ako na aktualizáciu aplikácií?

Pokiaľ nemáte nastavené aktualizovanie aplikácii v Play Store na automatické, robíte tak prejdením do sekcie “Správa aplikácií a zariadení” a v nej vyberiete možnosť “Aktualizácie.” Následne si môžete vybrať medzi aktualizáciou všetkého, alebo požadované aplikácie vyberiete samostatne.

Vývojári majú taktiež možnosť posielať priamo do aplikácie upozornenia na novú verziu. Takáto správa na vás vybehne po jej otvorení. Tú ale môžete vo väčšine prípadov tiež odignorovať a pokračovať ďalej v používaní zastaralej verzie. Taktiež nejde o štandardizovanú metódu, čo znamená, že zatiaľ čo pri niektorých aplikáciách dostanete viacero upozornení, pri iných môže ísť len o jedno.

Nový nástroj pre vývojárov

Ako už bolo spomenuté vyššie, mať najnovšiu verziu aplikácie vyhovuje obom stranám. Výnimkou sú prípady, keď aktualizácia pokazí nejakú funkciu, ale riešenie na tento problém spočíva zas v ďalšej aktualizácii. Z toho dôvodu sa Google rozhodol vytvoriť nový nástroj. Nová notifikácia na aktualizáciu by mala vyzerať ako na obrázku nižšie. Zaberie celú obrazovku a bude obsahovať niekoľko podstatných informácií. 

Vzhľad novej notifikácie | Zdroj: PhoneArena.com

Zobrazí sa vám text “Aktualizácia je k dispozícii” a následne “Ak chcete použiť túto aplikáciu, stiahnite si najnovšiu verziu.” Potom bude uvedený názov aplikácie a čo nové ponúka aktualizácia. Vybrať si môžete medzi kliknutím na dve tlačidlá – jedno vám ponúkne viac informácií a druhé vás presmeruje na Play Store, kde automaticky začne sťahovanie. Ďalej môžete sledovať percentuálny progres inštalácie. Podľa Google sa táto metóda ukázala byť úspešná v 50 % prípadoch. 

Náš tip
Milión Slovákov využíva túto apku. Pozrite sa, prečo je taká populárna

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+