MojAndroid

Konferencia Google I/O 2017 odštartovala iba pred niekoľkými minútami a už sme sa dozvedeli niekoľko zaujímavých informácií. Azda tou najzaujímavejšou je fakt, že platforma Android iba tento týždeň prekonala hranicu 2 miliárd aktívnych používateľov.

To je skutočne obrovský míľnik. Je veľmi pravdepodobné, že za jeho dosiahnutím stojí rast popularity Androidu v rozvojových krajinách. O to sa okrem iného postarala aj platforma Android One.

Okrem toho sme sa dozvedeli aj to, ako sa darí ostatným službám od Google. Google Fotky majú aktuálne vyše 500 miliónov používateľov, čo je obrovský nárast oproti 200 miliónom používateľov, ktorí službu používali vlani v čase Google I/O 2016. Okrem toho ľudia denne nahrajú na Google Fotky až 1,2 miliardy fotiek. Cloudové úložisko Google Drive zasa dosiahol hranicu 800 miliónov aktívnych používateľov. Sledujte aj naše ďalšie novinky z diania Google I/O 2017.

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+