MojAndroid

Google podľa všetkého prinesie v novom Androide L podporu pre viacero užívateľských účtov aj do smartfónov. Táto funkcia je už nejaký čas dostupná pre tablety so systémom Android a s ďalším veľkým updateom ju uvidíme aj v telefónoch.

Informoval o tom jeden z inžinierov Google, ktorý reagoval na sťažnosť užívateľa ohľadne chýbajúcej funkcie na smartfónoch. Inžinier uviedol, že táto funkcia bude doplnená v ďalšej aktualizácii určenej pre verejnosť. Tou je s najväčšou pravdepodobnosťou práve Android L, ktorý by mal byť verejne dostupný niekedy na jeseň. Spoločnosť Google síce túto informáciu neohlásila počas konferencie Google I/O 2014, keď bola predstavená vývojárska verzia nového systému. Konferencia však bola zameraná skôr na funkcie, ktoré boli dostupné aj v úvodnej vývojárskej verzii, a tak na jeseň môžeme okrem podpory viacerých užívateľských účtov očakávať aj ďalšie novinky.

multiusersupport

Možnosť prihlásiť sa do tabletov pomocou viacerých užívateľských účtov bola predstavená spolu s aktualizáciou na systém Android 4.2 Jelly Bean. V ďalšej verzii 4.3 bola táto funkcia ešte vylepšená a odvtedy ju používa množstvo užívateľov napríklad v domácnosti, kde je jeden tablet využívaný celou rodinou. Podporu viacerých užívateľských účtov využijeme aj na našich smartfónoch, kde si budeme môcť napríklad nastaviť hosťovský účet určený pre priateľov a známych, ktorým požičiame telefón, no zároveň nechceme odhaliť naše súkromie.

Zdroj: Android Issue Tracker via Cult of Android

7.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+