MojAndroid

V posledných rokoch sa Android Auto dostalo do mnohých vozidiel rôznych automobiliek. Napriek jeho rastúcej popularite ho spoločnosť Toyota dlhý čas odmietala a nebola ochotná vpustiť softvér od spoločnosti Google do svojich automobilov. Podľa Bloombergu sa tento fakt mení, Toyota vraj konečne uzavrela dohodu s Googlom, čo prinesie Android Auto aj do týchto vozidiel.

Zbytočné obavy Toyoty?

Keď sa Android Auto prvý raz dostalo na trh, objavili sa rôzne obavy týkajúce sa množstva osobných údajov či údajov o vozidle, ktoré spoločnosť Google potrebuje na to, aby softvér správne fungoval. Práve z tohto dôvodu spoločnosť Toyota nechcela, aby softvér tretích strán nahradil ich informačné systémy.

Avšak v januári tohto roka spoločnosť Toyota súhlasila so zavedením Apple CarPlay do niekoľkých svojich modelov, konkrétne ide o Avalon, Corolly Hatchback a RAV4, pričom sú v budúcnosti plánované aj ďalšie. V tom momente sa zástupca Toyoty vyjadril, že nastal dopyt aj po Android Aute, avšak nevyjadril sa, či ho Toyota skutočne do svojich vozidiel zavedie.

Podľa Bloombergu to tak bude a oficiálne oznámenie o dohode so spoločnosťou Google by sa malo uskutočniť už v októbri. Nie je však zistené, o aké konkrétne Toyota modely pôjde alebo či sa platforma dostane aj do Lexusov – luxusnej značky spoločnosti Toyota.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Android Auto podporuje už viac ako 500 modelov automobilov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+