MojAndroid

Hneď na úvod si opäť musíme pripomenúť, že Android Auto stále nie je oficiálne dostupné v našom regióne. Ako však určite viete, toto systémové obmedzenie nám v konečnom dôsledku nebráni využívať túto funkciu aj na Slovensku. K aplikácii sa dá dostať aj inými spôsobmi, no a práve vďaka tomu sme ju mohli vyskúšať aj s najnovším plug-in hybridným modelom Superb iV od českej Škodovky. Celý test vozidla si môžete prečítať na webe MôjElektromobil.sk.

Úvodné nastavenie

Android Auto je pomerne jednoduché riešenie, ktoré sa aj podobne jednoducho používa. Po pripojení podporovaného Android zariadenia k vozidlu cez USB port býva bežné, že sa vozidlo samé spýta, či chcete spustiť režim Android Auto. Po potvrdení tejto možnosti je potrebné odkliknúť ešte niekoľko formalít na obrazovke vášho telefónu a nastavovanie je dokončené. V prípade Škoda Superb iV bol celý postup v podstate totožný. K funkcii Android Auto sa však bolo možné dostať aj cez záložku Telefón, kde sa okrem nej nachádzala tiež funkcia pre zrkadlenie obrazovky telefónu – MirrorLink.

android auto skoda superb iv

My sme sa však pri teste stretli so zaujímavou chybou, ktorá sa týka prevažne zariadení od Xiaomi. Tieto zariadenia totiž podporujú klonovanie aplikácií – ide o takzvané duálne aplikácie. Využiť sa dajú napríklad pri hrách – ak na jednom telefóne hrajú tú istú hru dvaja ľudia, no každý chce mať uložený vlastný postup. Zariadenie však v tejto situácii duplikuje aj Google knižnice potrebné pre ich správny chod, čo spôsobuje konflikt. Ak sme teda k autu pripojili telefón od Xiaomi so zapnutou funkciou duálne aplikácie, Android Auto vypísalo chybu a odmietlo sa spustiť.

Čo vlastne ponúka?

Otázka, čo vlastne používaním Android Auto získate je určite na mieste. Android Auto dokáže do určitej miery nahradiť štandardný systém infotainmentu vozidla za riešenie od Androidu. Na obrazovke vášho auta tak namiesto klasických možností môžete vidieť aplikácie, ktoré máte nainštalované vo svojom telefóne. Samozrejme, neuvidíte tu všetky, ale len tie podporované. YouTube alebo Netflix to ale nie je.

Počítať môžete napríklad so Spotify, Hudba Play či rôznymi navigáciami. Ak vám teda sedí viac navigácia od Google alebo Waze, takýmto spôsobom ju viete dostať priamo na displej vozidla. Ide teda o príjemný doplnok, ktorý dokáže rozšíriť možnosti infotainmentu vášho auta. Nutnosť výhradne káblového spojenia s autom je síce majoritná, stále viac áut podporuje aj bezdrôtové spojenie. Aby dokázalo Android Auto fungovať aj bezdrôtovo, vozidlo musí disponovať podporou pre Wi-Fi pripojenie.

Nová sekcia: Nákupný poradca

Zvažujete kúpu lacného mobilného telefónu? Pripravili sme výber tých najlepších smartfónov do 100 €. Otvor si novú sekciu nákupný poradca, kde nájdeš množstvo tipov pre rôzne produkty.

2.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+