MojAndroid

Správnosť implementácie grafického návrhu si odteraz môžu vývojári natívnych aplikácií a mobilných webov zmerať priamo na displeji Android zariadení. Poslúži im na to aplikácia Pixel Ruler od českého vývojára Vladislava Skoumala, ktorá prináša na Android pravítko, s ktorým dokážete merať v akejkoľvek nainštalovanej aplikácií alebo vo webovom prehliadači.

Tento typ aplikácie na trhu chýba. “Veľmi ma obmedzovalo, že nebolo možné merať rozmery jednotlivých prvkov dizajnu priamo na smartfóne, a tak som sa rozhodol vytvoriť pre tento účel špecializovanú aplikáciu,” povedal autor titulu Vladislav Skoumal. Mobilným vývojárom sa tak naskytá komfort, ktorý doteraz zažili len autori počítačových titulov.

Aplikácia Pixel Ruler podporuje meranie priamo v pixeloch (px), v  density-independent pixeloch (dp) a scale-independent pixeloch (sp), čo sú špecializované jednotky slúžiace pre jednotné zobrazenie prvkov na displejoch s rôznym DPI. Výhodou aplikácie je tiež možnosť pravítko dokovať, prípadne posunúť na kraj obrazovky. Od Androidu 4.2 je tiež podporovaná systémová funkcia  Maginification Gestures, ktorá trojitým kliknutím umožňuje zväčšiť ľubovoľnú časť obrazovky a presne odmerať skúmaný prvok.

Náš tip
Máte Android appku a rozmýšlate nad verziou pre Windows? WinApp Challenge 2014: Súťaž pre vývojárov štartuje!

Ak ste vývojár alebo dizajnér mobilných aplikácií, tak si titul Pixel Ruler môžete stiahnuť pomocou nášho widgetu nižšie. V Obchode Play nájdete trial verziu s limitovaním alebo plnú verziu dostupnú za sumu $0,89.

Verzia: 0.3.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.5
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 0.3.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.6
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Tlačová správa

14.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+