MojAndroid

O prepojení notebookov a Android smartfónov po stránke SMS notifikácií sa šepkalo už dlhšiu dobu. Teraz prichádzajú prvé náznaky reálnej funkcie konkrétne pre Chromebooky, integrovanej pravdepodobne už do ďalšieho Android 8.1 Oreo Developer Preview.

Náš tip
17 ďalších Chromebookov dostáva Obchod Play a podporu Android aplikácií
Náš tip
Google Assistant príde čoskoro aj na Chromebooky

Prepojenie umožní aj odosielanie SMS

Kód bol nájdený a nahlásený spoločnosťou Ars Technica v rámci APK súboru s názvom “SMSConnectPrebuilt”. V správe sa uvádza, že táto funkcia môže byť spustená prostredníctvom prehliadača aktivít. Akonáhle sa tak stane, objaví sa obrazovka s nastavením SMS Connect, ktorá vám umožní pripojiť Chromebook. Následne bude možné prostredníctvom Chromebooku prijímať a tiež odosielať ľubovoľné textové správy SMS, ktoré dostanete na telefóne. Bohužiaľ táto nová funkcia zatiaľ nie je povolená v aktuálnom náhľade Android 8.1 Oreo Developer Preview.

Aktuálne nie je známe, či táto funkcia bude dostupná všeobecne pre Android smartfóny s určitou aktualizáciou alebo pôjde o doménu Pixel smartfónov. Bola by však škoda ponúkať túto šikovnú funkcionalitu len na Pixel smartfóny. Rovnako tak odhalenie kódu nemusí značiť, že funkcia bude vo finálnej verzii systému Android 8.1 Oreo použitá. Google ju môže odstrániť pred vydaním finálnej verzie systému.

Náš tip
Google Pixelbook príde so stylusom a cenou od 1199 dolárov

Páči sa vám myšlienka novej funkcie? Využívali by ste prepojenie SMS správ a vášho Chromebooku? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidauthority

30.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+