MojAndroid

Už to je jeden rok, čo nám pokročilý Google Assistant uľahčuje životy. Svoju premiéru si odbil ešte počas predstavenia prvých smartfónov od Google – Pixel a Pixel XL. Spolu so smartfónmi sme mohli inteligentného asistenta nájsť aj v inteligentnom reproduktore Google Home, kde sme sa pri ovládaní mohli spoľahnúť len na neho.

Asistent aj v notebookoch

Chvíľu sme museli žiť s pocitom, že len tieto prémiové zariadenia ponúkajú túto exkluzívnu funkciu. To sa ale zmenilo vypustením aplikácie Google Allo a neskôr predstavením Google Assistanta pre Android Wear 2.0 a všetky smartfóny s Android 6.0+, ba dokonca aj iPhone s iOS 9.0+. Čo myslíte, ktorý produkt bude ďalším v rade?

O inteligentného asistenta by mali byť čoskoro obohatené aj Chromebooky. V aplikácií Google Home sa objavila správa, ktorá túto informáciu potvrdzuje. Ak sa pozriete na aplikáciu “Chat with your Assistant”, môžete si všimnúť, že je kompatibilná s “Google Home, Allo, Android 6.0+, Chromebook a iOS 9.0+”. A ikonka notebooku nad textom len dodáva na serióznosti tejto špekulácií.

Viac informácií už tento týždeň

Očakávame, že Google oficiálne predstaví Assistenta pre Chromebooky už túto stredu, keď budú predstavené nové Google Pixel smartfóny.

Zdroj: Phandroid

2.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+