MojAndroid

Zákony v americkom štáte California vyžadujú, aby všetky mobilné zariadenia vyrobené od budúceho júla mali možnosť na diaľku úplne znehodnotiť zariadenie. Týmto spôsobom by malo byť možné rapídne znížiť množstvo krádeží smartfónov a tabletov, ktoré sa v posledných rokoch výrazne rozšírili. Najnovší systém Android 5.0 Lollipop prináša funkciu, ktorá bude vyžadovať zadanie hesla pred vykonaním obnovy výrobných nastavení. Ak to skombinujeme so súčasnou funkciou, pomocou ktorej je na diaľku možné zablokovať zariadenie, dostaneme veľmi výkonný nástroj, ktorý umožní úplne znehodnotenie zariadenia pre prípadných zlodejov.

Okresný advokát zo San Francisca George Gascón a advokát Eric Schneiderman z New Yorku vyjadrili veľké nadšenie nad novou funkciou v systéme Android 5.0. Podľa nich táto novinka výrazne zníži množstvo krádeží smartfónov a tabletov. Situácia však stále nie je úplne dokonalá, keďže táto funkcia by mohla byť prednastavená. Je totiž veľmi pravdepodobné, že množstvo užívateľov obnovenie na výrobné nastavenia nepoužíva a o novú bezpečnostnú funkciu sa nebude zaujímať.

nexus-6-9-cover

Nové bezpečnostné opatrenia ale iní užívatelia určite privítajú. Vládni predstavitelia zasa budú radi, keď množstvo krádeží klesne tak, ako to bolo v prípade zariadení so systémom iOS. Najnovšie verzie systému pre iPhone a iPad totiž obsahujú množstvo bezpečnostných funkcií, ktoré sa postarali o menší záujem zlodejov o tieto zariadenia. Nová funkcia bude ale dostupná iba pre najnovší Android 5.0 Lollipop, takže jej rozšírenie bude prebiehať určitú dobu a počet krádeží sa zrejme nezníži okamžite.

Zdroj: Recode via The Verge

16.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+