MojAndroid

Google včera upozornil developerov na blížiace sa zmeny v Androide 4.4 KitKat, ktoré umožnia používateľovi vybrať si tzv. východziu SMS aplikáciu. Doteraz Google pre vývojárov neponúkal ucelené API a preto museli častokrát používať rôzne obchádzky a skryté možnosti, aby mohli ich aplikácie fungovať. Aj preto sa stávalo, že niektoré nie vždy fungovali na 100% – objavovali sa problémy s nedoručenými SMS, rôzne chybové hlásenia a pády aplikácie. Google však s novým Androidom 4.4 KitKat uvedie do praxe aj nové API, ktoré by malo vylepšiť stabilitu a hodnotenia aplikácií na obchode Play. Navyše, Google umožní používateľovi vybrať si len jednu aplikáciu, ktorá bude prijímať a odosielať SMS/MMS. Ostatné budú správy len prijímať, nebudú však schopné odosielania. Avízované zmeny pravdepodobne súvisia aj s príchodom novej verzie Hangouts, ktorá by mala priniesť podporu pre SMS a MMS správy.

android-4.4-kitkat-default-sms-app-1

Inou novinkou, ktorá vyplávala na povrch je prítomnosť tzv. “always listening” módu pre hlasového asistenta Google Now. Podľa viacerých zdrojov má totižto Android 4.4 načúvať hlasovým príkazom a to bezprostredne po odomknutí zariadenia. Samozrejme, fungovať bude len na kompatibilných zariadeniach, ktoré disponujú procesorom Snapdragon 800. Výhodou funkcie Voice Activation je to, že je vždy aktívna, má nízke energetické nároky a je priamou súčasťou čipsetu.

Nakoniec ešte prikladáme aj najnovšie screenshoty prostredie operačného systému Android 4.4 KitKat. Nájdete na nich porovnanie niektorých aplikácií s predchádzajúcou verziou OS na Nexuse 7, ako aj nový Android KitKat Easter egg od Google. Ten je doplnený aj o ďalšie “prekvapenie” v podobe pozadia s vyobrazenými logami doteraz vydaných verzií Androidu. Na snímkoch je vidieť ešte starší názov OS, Key Lime Pie. Ako však zdroj uviedol je to z toho dôvodu, že snímky sú už staršie a pochádzajú ešte spred oznámenia spolupráce Googlu s výrobcom svetoznámej čokoládovej tyčinky KitKat. Len pre pripomenutie, predstavenie novej verzie OS spolu s ďalšími novinkami od Google sa očakáva 31. októbra. Tento dátum však nebol oficiálne potvrdený a preto sa môže ešte meniť.

android 4.4 KitKat_1 android 4.4 KitKat_2

android 4.4 KitKat_3 android 4.4 KitKat_4

android 4.4 KitKat_5 android 4.4 KitKat_6

android 4.4 KitKat_7 android 4.4 KitKat_8

Zdroj: gsmarena, androidcommunity, phandroid

15.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+