MojAndroid

V polovici marca sme vám priniesli informáciu, že Android 15 by mal umožniť posielanie správ cez satelitné pripojenie. Dnes už je oficiálne potvrdené, že tomu tak naozaj je. Google na svojom blogu zverejnil podrobnosti o druhej vývojárskej verzii Androidu 15, ktorá okrem iného obsahuje aj túto novinku.

Prečítajte si:

O možnosti satelitnej komunikácie na úrovni operačného systému sa špekulovalo už pred príchodom Androidu 14, no až pätnástka ju naozaj dostane. Stala sa súčasťou Android 15 Developer Preview 2. Nainštalované aplikácie tak zistia, či je zariadenie pripojené k satelitu, ak sú sieťové služby nedostupné.

Android 15 satelitné správy
Android 15 satelitné správy | Zdroj: Google

Okrem toho Android 15 poskytuje podporu pre aplikácie SMS/MMS, ako aj vopred nainštalované aplikácie RCS, aby využívali satelitné pripojenie na odosielanie a prijímanie správ.

Prvým výrobcom, ktorí implementoval podporu satelitnej komunikácie do systému bol Apple so sériou iPhone 14. Možnosť využívať na posielanie správ satelit priniesli neskôr aj iní výrobcovia. Kúpiť si môžete smartfóny  Motorola Defy 2, CAT S75 a Huawei Mate 60 Pro, tie to ale nemajú ako súčasť systému Android.

Android 15 mapa vydania
Android 15 – mapa vydania | Zdroj: Google

Vydanie prvej verejnej beta verzie Androidu sa očakáva v priebehu budúceho mesiaca a viac podrobností o novinkách v systéme sa dozvieme počas vývojárskej konferencie Google I/O 2024, ktorá sa uskutoční 14. mája.

Náš tip
Nothing prekvapenie je vonku. Naozaj je také netradičné?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+