MojAndroid

Európska komisia oznámila, že spustila oficiálne vyšetrovanie čínskej spoločnosti AliExpress z dôvodu údajnej distribúcie nelegálnych produktov, najmä falošných liekov. Na tému upozornil portál finance.yahoo.com.

V súvislosti so Zákonom o digitálnych službách, ktorého jedným z cieľov je aj boj proti predaju nelegálneho tovaru a šíreniu nelegálneho obsahu, poslala Európska komisia spoločnosti formálnu žiadosť o poskytnutie konkrétnejších informácií.

Predaj nepovolených produktov na AliExpresse?

Týka sa to najmä povinností súvisiacich s ochranou spotrebiteľov v online priestore, pretože existuje podozrenie, že si objednávajú falošné lieky. AliExpress musí požadované informácie poskytnúť do 27. novembra tohto roka a na základe odpovedí môže EK zvážiť aj ďalšie právne konanie.

Na online platformách sa v poslednom čase rozmohol predaj falošných liekov na chudnutie. Predaj takýchto produktov musí spĺňať prísne kritériá, e-shopy musia overiť identitu ich predajcov práve kvôli tomu, aby mohli zablokovať podvodníkov. A vyzerá to tak, že AliExpress má problém práve s týmto.

Toto konanie Európskej komisie teraz prebieha v súvislosti s novým Zákonom o digitálnych službách, ktorý v Európskej únii platí zatiaľ len niekoľko mesiacov. Týka sa najväčších online platforiem, ktoré mesačne navštevuje viac ako 45 miliónov používateľov a AliExpress je jednou z nich.

AliExpress
AliExpress
Developer: Alibaba Mobile
Price: Free
  • AliExpress Screenshot
  • AliExpress Screenshot
  • AliExpress Screenshot
  • AliExpress Screenshot
  • AliExpress Screenshot
  • AliExpress Screenshot
Náš tip
Čo všetko dokážu novinky od Samsungu a ako vedia spolupracovať?
7.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+