MojAndroid

Alcatel prináša na slovenský trh svoje nové inteligentné hodinky Alcatel OneTouch Watch. Ide o šikovné zariadenie, ktoré ponúka tradičný okrúhly dizajn a množstvo inteligentných funkcií. Zákazníci si to všetko môžu vychutnať za oveľa nižšiu cenu, ako je to v prípade mnohých konkurenčných zariadení. Hodinky Alcatel OneTouch Watch sa budú na Slovensku predávať za 124,90 EUR, čo bude pre mnohých užívateľov určite veľmi priaznivá cenovka.

WATCH_BLACK_front-left

Hodinky ponúkajú 1,22-palcový kruhový IPS displej s oleofóbnou vrstvou. Srdcom zariadenia je čip STM429 a do výbavy patrí podpora merania tepu, monitorovania spánku a pohybu a prepojenie so smartfónom. Samozrejmosťou je zobrazovanie upozornení na hodinkách. Vo výbave senzorov sa nachádza akcelerometer, gyroskop, výškomer a elektrický kompas. Šikovná prídavná aplikácia vám umožní prezerať si informácie o vašich fitness aktivitách v mobile, ale aj na displeji hodiniek. Hodinky prepojíte s telefónom pomocou Bluetooth v4.0, ale nájdete tu aj čip NFC.

WATCH_White

Okrem toho ponúknu hodinky možnosť diaľkovo ovládať prehrávanie hudby, videí, či stlačiť spúšť fotoaparátu. Disponujú tiež inteligentnou bezpečnostnou funkciou, vďaka čomu vás vibráciami upozornia na to, keď sa telefón stratí z dosahu Bluetooth pripojenia. Hodinky sú pritom kompatibilné so smartfónmi s operačným systémom Android 4.3 a novším a iOS 7 a novším. Ponúkajú odolnosť voči vode a prachu vďaka certifikácii IP67.

IDOL 3 (5.5) Watch_Packshot-Right-v3

O skvelú výdrž na jedno nabitie sa stará batéria s kapacitou 210 mAh, ktorá by mala zabezpečiť až päť dní napájania v pohotovostnom režime na jedno nabitie. Ak ale máte chvíľu čas, hodinky si môžete nechať nabiť veľmi rýchlo – stačiť vám na to bude iba jedna hodina. Poteší tiež praktické zabudovanie USB konektoru v remienku hodiniek, vďaka čomu môžete hodinky nabíjať kedykoľvek prostredníctvom klasickej nabíjačky alebo počítača.

Zdroj: Tlačová správa

12.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+