MojAndroid

Alcatel OneTouch uviedol na český a slovenský trh smartfón POP 2 (4.5), ktorý disponuje rýchlym mobilným internetom 4G (LTE) a zároveň podporuje dve SIM karty. Novinka ponúkne 4,5-palcový displej, operačný systém Android 4.4 KitKat, päťmegapixelový foťák a tiež náhradné farebné kryty priamo v balení. Vďaka podpore mobilného pripojenia LTE umožní POP 2 (4.5) rýchle sťahovanie dát z internetu alebo plynulé prehrávanie videí vo vysokej kvalite. Telefón sa predáva za 139,90 euro vrátane DPH. V ponuke ho majú od konca roka 2014 tiež českí a slovenskí operátori, avšak iba vo verzii s jednou SIM.

Telefón POP 2 (4.5) reaguje na pokrývanie územia Česka a Slovenska mobilnými sieťami štvrtej generácie (LTE). Vďaka priaznivej cene sprístupňuje výhody rýchleho pripojenia širšiemu okruhu užívateľov. Podpora LTE sietí dovoľuje sťahovať dáta teoretickou rýchlosťou až 150 Mb/s, čo je viac ako trikrát rýchlejšie ako v prípade najvýkonnejších 3G sietí. V prípade potreby naviac rýchlosť sťahovania dát do telefónu môžete ešte zvýšiť kombináciou LTE a Wi-Fi sietí pomocou funkcie Download Booster.

Smartphone je vybavený štvorjadrovým procesorom Qualcomm s rýchlosťou 1,2 GHz a 1 GB pamäte RAM, ktoré sa starajú o jeho plynulý chod. Po softvérovej stránke je prítomný Android KitKat 4,4 a zariadenie ponúka aj benefity funkcie DualSIM, vďaka ktorej môžete využívať dve SIM karty v jednom telefóne súčasne.

Novinka sa vďaka kompaktnému telu príjemne drží a ľahko sa ovláda jednou rukou. Displej o veľkosti 4,5 palca s rozlíšením 480 x 854 bodov je zároveň dosť veľký na to, aby ste na ňom mohli pohodlne sledovať videá alebo hrať hry. POP 2 (4.5) poteší aj detailmi, ako je prebudenie telefónu poklepaním na displej alebo funkciou priblíženia a oddialenia jediným prstom. Smartphone POP 2 (4,5) sa predáva v matne bielej farbe s matne bielym, metalicky červeným a zeleným zadným krytom, alebo v čiernej farbe s vulkanicky čiernym, matne bielym a platinovo strieborným zadným krytom.

POP 2 (4.5) Black_Platinum Silver Back V1.0 POP 2 (4.5) White_Jade Green Back V1.0 POP 2 (4.5) White_Cozy Red Back

Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+