MojAndroid

Umelá inteligencia od spoločnosti Google každý deň pomáha miliónom ľudí po celom svete. Už nejaký ten piatok pomáha aj rozpoznávaním objektov či prekladom cudzích jazykov v reálnom čase prostredníctvom služby Google Lens. Tá po novom získava aktualizáciu, ktorá jej vlastnosti ešte vylepšuje.

Redizajn prinesie relevantnejšie výsledky

V prvom rade si na novej verzii tejto služby môžete všimnúť redizajn jej užívateľského rozhrania. To je po update rozdelené do piatich hlavných kategórií, medzi ktorými sa môžete jednoducho prepínať pre získanie relevantnejších výsledkov. Týmito hlavnými kategóriami sú:

  • Rozpoznávanie cudzieho textu a jeho následný preklad
  • Skenovanie textu pre tvorbu elektronických dokumentov
  • Automatické rozpoznávanie
  • Rozpoznávanie produktov so zobrazením ich ceny a e-shopov, v ktorých sa predávajú
  • Rozpoznanie reštauračného menu pre zobrazenie recenzií danej reštaurácie, ale aj jednotlivých pokrmov

Medzi týmito kategóriami sa budete môcť presúvať jednoduchým swajpovaním alebo ťuknutím na ikonku danej kategórie. Automatické rozpoznávanie funguje presne tak ako tomu bolo doposiaľ, pričom sa umelá inteligencia pokúsi rozpoznať čokoľvek, na čo namierite kamerou vášho telefónu. Žiadna zmena nenastala ani v možnosti prekladu a skenovania textu a to isté platí aj pre kategóriu nakupovania. Najväčšou novinkou, ktorú aktualizácia prináša, je teda Dining kategória, ktorá vám uľahčí vyberanie toho správneho pokrmu pre vás.

Okrem jeho hodnotenia vám zobrazí aj jeho fotky. V tejto kategórii si ďalej môžete aj naskenovať bločky, ktoré vám následne v aplikácii zostanú uložené v prípade, že si budete chcieť vyrovnať účty s niekým z vašich známych. S týmito novinkami sa už v súčasnosti môžu stretnúť používatelia Pixel smartfónov, ako aj tí, ktorí majú nainštalovanú beta Google appku vo verzii 9.91. Do stabilnej verzie sa novinky dostanú už čoskoro.

Náš tip
Google Lens dokáže rozoznať až miliardu objektov
24.5.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+