MojAndroid

Funkcia Google Lens bola predstavená na Google I/O 2017. Ide o šikovný nástroj, ktorý sa nachádza buď priamo v aplikácii fotoaparátu alebo v Google Fotkách. V časoch spustenia dokázal Google lens rozoznať približne 250 tisíc objektov. Za menej ako dva roky sa tento počet zvýšil až na neuveriteľnú miliardu, čo je 4000 krát viac.

Funkcia sa stále zlepšuje

Zásluhu na tom má aj nový engine, ktorý dokáže z fotografie prečítať text a správne ho priradiť ku konkrétnemu objektu či osobe. Učí sa aj na množstve fotografií, ktoré používatelia vytvárajú. Čím bude funkcia dlhšie fungovať, tým bude lepšia a samozrejme aj spoľahlivejšia.

Šikovný pomocník

Google Lens dokáže rozpoznať napríklad ľudí, názvy Wi-Fi sietí či rôzne geometrické objekty. Nechýbajú ani známe budovy, hrady, ulice, rôzna elektronika a mnoho iného. Jedná sa tak o skvelého pomocníka. Stačí namieriť fotoaparát na objekt, ktorý nepoznáte a váš telefón vám povie, čo to je. Funkcia síce ešte zďaleka nie je dokonalá, no rozpoznávať objekty sa jej darí čím ďalej lepšie.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Google Lens spraví z fotoaparátu inteligentného pomocníka | Google I/O 2017
Náš tip
Google mení vyhľadávanie na mobile: Pribudnú príbehy, Google Lens a ďalšie funkcie
Náš tip
Ako skenovať QR a čiarové kódy pomocou Google Lens?│NÁVOD
20.12.2018
Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+