MojAndroid

Facebook včera na Google Play sprístupnil launcher Home, ktorým sa snaží vydobyť si popredné miesto na obrazovke vášho smartfónu. Prístupný je však len pre niektoré zariadenia a podľa hlásení našich čitateľov sa zatiaľ nedá stiahnuť na Slovensku. Vďaka úpravám, ktoré spravil PaulOBrien z portálu MoDaCo.com, si však teraz môžete Facebook Home vyskúšať na ktoromkoľvek smartfóne. Podarilo sa mu totižto odstrániť kontrolu kompatibility, ktorá zabraňovala v používaní Facebook Home na iných zariadeniach.

facebook home

Inštalácia je jednoduchá a mala by fungovať na všetkých smartfónoch, ale aj tabletoch s rozlíšením displeja do 1280×768 pixelov. Stačí ak si stiahnete trojicu upravených súborov, počínajúc aplikáciou Facebook, Facebook Messenger a Facebook Home. Predtým ako začnete s ich inštaláciou, musíte však odinštalovať oficiálne verzie získané z Google Play. Následne sa treba prihlásiť do aplikácie Facebook a v nastaveniach zaškrtnúť možnosť “Enable Facebook Home”, čím sa aktivuje nový launcher. V prípade ak vlastníte zariadenie s pevnou integráciou sociálnej siete, na odstránenie natívnych aplikácií budete potrebovať root. Nižšie prikladáme upravené inštalačné súbory od MoDaCa.

Facebook aplikácia (katana) – DOWNLOAD (ROMraid), Messenger (orca) – DOWNLOAD (ROMraid) a Home launcher – DOWNLOAD (ROMraid)

13.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+