MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi minulý rok priniesla pre svoje smartfóny revolučnú zmenu z pohľadu ich softvérovej nadstavby. Dlhé roky zaužívanú nadstavbu MIUI premenovala na HyperOS. Niektorým používateľom sa však doteraz nepodarilo svoj smartfón aktualizovať na novú verziu. Ako to napraviť, vysvetlil portál Xiaomiadictos.

Čo je HyperOS?

HyperOS je podstatne odľahčenejšou nadstavbou v porovnaní s MIUI. Ide o flexibilnú, univerzálnu platformu, ktorá je schopná bežať aj na tých najjednoduchších zariadeniach. Podporovaných je cez 200 kategórií produktov a cez 200 čipových platforiem. HyperOS bude podporovať aj IoT zariadenia, smart hodinky reproduktory, televízory a podobne.

Nová platforma bude komunikovať aj s elektrickými kolobežkami tohto výrobcu a dokonca aj s automobilom cez rozhranie Xiaomi Car. HyperOS má byť rýchlejší ako samotný čistý Android. Jeho celková veľkosť činí len 8,75 GB a prináša aj dve nové technológie – HyperConnect pre konektivitu a HyperMind pre ovládanie smart domácnosti.

Ako však prinútiť Xiaomi smartfón nainštalovať nadstavbu HyperOS?

Ak ste sa opakovane pokúšali aktualizovať svoj smatfón značky Xiaomi, Redmi alebo POCO na HyperOS a bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte, nenájde žiadnu novú aktualizáciu, je odporúčané zmeniť v nastaveniach váš región. Vďaka tomu sa vynúti interné vyhľadávanie nových verzií softvéru pre novú geografickú oblasť a tým pádom aj stiahnutie HyperOS.

Xiaomi 13T Pro
Staršia nadstavba MIUI 14

Ak chcete zmeniť región vášho smartfónu a pokúsiť sa vynútiť aktualizáciu HyperOS, musíte postupovať podľa týchto krokov:

  1. Prejdite do sekcie Nastavenia -> Ďalšie nastavenia -> Región.
  2. Následne zmeníte toto nastavenie na iný región. Napríklad pre Indiu, ktorá je pre veľa modelov Xiaomi primárnym trhom. Teraz znovu overíte, či nie je k dispozícii nejaká nová aktualizácia.
  3. Prejdite do sekcie Nastavenia -> Informácie o verzii MIUI telefónu
  4. Ďalej klikneme na položku Skontrolovať aktualizácie
  5. Ak sa objaví nová aktualizácia, tak ju nainštalujete. Ak sa neobjaví žiadna aktualizácia, tak zmeníte región späť na pôvodný a postup zopakujete s novým regiónom.

Náš tip
Skladací smartfón od Apple ešte tak skoro neuvidíme, no spoznali sme dátum predpokladaného príchodu

6.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+