MojAndroid

Každý z vás už zrejme počul o launcheroch. Ide o náhradu za grafické prostredie vo vašom Android zariadení, ktorá častokrát neponúka len grafickú, ale aj výkonnostnú zmenu. Launchery si ľudia často inštalujú aj z dôvodu, že ponúkajú nadštandardné možnosti a funkcie. Jedným z výborných launcherov je aj Action Launcher. Ten okrem jednoduchého dizajnu v štýle natívneho Androidu ponúka aj niekoľko výborných funkcií.

action-launcher-main

Action Launcher Pro je výbornou náhradou za grafické prostredie vo vašom Android smartfóne a tablete. Okrem toho, že si môžete vychutnať čistý dizajn Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich a novšieho, ponúka táto aplikácia aj niekoľko funkčných vylepšení. Jednou z nich je napríklad špeciálny appdrawer, ktorý sa v poslednom období stal veľmi obľúbeným. Spustíte ho, ak potiahnete prst doprava, stlačíte Home tlačidlo na domácej obrazovke, prípadne špeciálnou ikonou v ľavom hornom rohu. Aplikácie tu nájdete v prehľadnom zozname, ktorým môžete vertikálne listovať, prípadne rýchlo prepínať medzi aplikáciami pomocou abecedy v pravej časti zoznamu. Aplikácie sa vám zobrazia ihneď, bez akéhokoľvek meškania a ich zobrazenie je dokonca rýchlejšie, ako keď kliknete na klasické tlačidlo appdraweru vo vašom Android zariadení.

action-launcher-1  action-launcher-2  action-launcher-3

Ďaľšou výbornou funkciou sú aj tzv. cover folders. Tie si na domácej obrazovke môžete vytvoriť z klasických zložiek. Stačí, aby ste pretiahli ikonu jednej aplikácie nad druhú a na domácej obrazovke sa vám automaticky vytvorí zložka, ktorú si môžete aj pomenovať. Stačí však, aby ste v otvorenej zložke stlačili tlačidlo menu v pravom dolnom rohu a klikli na Make cover, čo vám umožní využívať vašu zložku ešte efektívnejšie. V popredí ikony zložky sa totižto zobrazí hlavná aplikácia, ktorú jednoduchým kliknutím spustíte a ak chcete otvoriť zložku, stačí, aby ste prešli prstom po ikone dovrchu. To vám umožňuje vytvoriť napríklad cover zložku s aplikáciou Telefón v popredí a s niekoľkými kontaktmi na rýchle vytočenie po otvorení zložky. Naozaj geniálne.

action-launcher-4  action-launcher-5  action-launcher-6

Posledným z lákadiel Action Launcheru je vyhľadávanie. To môžete vykonať pomocou vstavaného vyhľadávacieho baru v hornej časti obrazovky, ktorý okrem iného obsahuje aj tlačidlo pre nastavenia a rýchle spustenie Play Store. Vyhľadávanie v Action Launcheri je prepracované do najmenších detailov a natívna aplikácia Google Search mu nedokáže ani konkurovať. Okrem klasického vyhľadávania na internete, či medzi kontaktmi totižto môžete v Action Launcheri vyhľadávať napríklad aj hudbu alebo aplikácie, ktoré sa vám zobrazia v zozname pod barom. Navyše, pri vyhľadávaní sa nespustí automaticky Google Now prostredie, ale píšete priamo do políčka na domácej obrazovke. Ďalšou perfektnou funkciou je aj zobrazenie posledných spustených aplikácií po kliknutí na hľadanie ešte predtým, ako začnete niečo písať.

Samozrejme, ako všetky aplikácie, aj Action Launcher má svoje výhody a nevýhody. Vie vám však poskytnúť perfektné prostredie s veľmi užitočnými funkciami, ktoré vám pomôžu s každodennou prácou a používaním vášho smartfónu, či tabletu. Na Google Play Store si túto aplikáciu môžete zakúpiť za cenu 3,19 EUR. Aj keď nejde o malú sumu, Action Launcher PRO za to naozaj stojí, preto neváhajte a klikajte na náš widget nižšie.

12.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+