MojAndroid

Dnes začíname sériou článkov, v ktorých si predstavíme výhercov jednotlivých kategórií v hlasovaní 4ka Android Code 2019. Ide o celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska.

Súťažné kategórie boli nasledovné:

  • Doprava a cestovanie
  • Hry
  • Nakupovanie a predaj
  • Spravodajstvo a médiá
  • Vzdelávanie
  • Financie a podnikanie
  • Slovenské aplikácie (všeobecne)
  • Svetové slovenské aplikácie

Slovensko Kvíz

V tomto článku Vám priblížime výhercu ocenenia 4ka Android Code 2019 v kategórii Hry – Slovensko Kvíz od vývojára Strelushick.

Hra má jednoduchý prehľadný dizajn, ktorým nijako neurazí. Na tmavom pozadí sú k dispozícii okruhy otázok, na ktoré sa chce hráč zamerať. Nechýba tlačidlo s odkazom na facebookovú stránku či informačné tlačidlo so základnými pravidlami. Komu by prekážali reklamné bannery, má možnosť prikúpiť si verziu bez reklám cez jednoduchý odkaz.

V hre sú 4 okruhy otázok so zameraním na Geografiu, Prírodu, Históriu a Kultúru Slovenska.  Pre kvíz je možné zvoliť z dvoch štýlov hrania prepnutím tlačidla pod okruhmi otázok. Ak je posuvník zelený, je spustený tréning, ktorý obsahuje 10 náhodných otázok. V prípade nesprávnej odpovede pokračuje ďalšia otázka. Ak je posuvník červený, je spustený 50 otázkový test a pokiaľ zodpoviete všetky otázky správne, za každú tému získate “mincu” v hornej časti poľa. Pri nesprávnej odpovedi v tomto spôsobe hry sa test končí.

Odpovede sú doplnené o zaujímavosti

Otázky sú rôzne a pri odpovedi máte na výber zo 4 možností. Nejde pri tom však len o prázdne vyklikávanie po ktorom nabehne oznámenie správne/nesprávne, ale každá otázka je po zodpovedaní doplnená o nejakú zaujímavosť. Takto si rozšírite obzor nielen o všeobecné informácie, ale aj o krátky príbeh.

K dispozícii je tiež prehľad o počte správne zodpovedaných otázok v poslednej hre a v najlepšej hre. A to pre každú tému zvlášť.  Okrem základnej verzie hry bývajú k dispozícii aktualizácie s tematickým piatym okruhom – napríklad Halloweenske či Vianočné zameranie.

Hra Slovensko kvíz potrebuje Vašu pozornosť a zamyslenie a na oplátku ponúka rozšírenie obzorov o našej krajine.  Príjemným dizajnom a zaujímavými faktami osloví ako školákov, tak i staršie generácie.

Prajeme príjemné hranie.

Verzia: 19.10 - halloween
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 19.10 - halloween
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+