MojAndroid

Čínsky gigant Huawei je veľkým hráčom v oblasti 5G technológií. Momentálne sa zaoberá vývojom vylepšenej 5G infraštruktúry, nazývanej aj 5.5G. Tento typ siete by sa mohol podľa slov portálu Huawei Central začať využívať už v budúcom roku. Aké vylepšenia by táto sieť mohla priniesť?

Huawei sa vracia na 5G trh. Pripravuje vylepšenú sieť 5.5G

Informácie od vývojárov 5.5G technológie naznačujú, že príchodu modernejšej mobilnej siete sa nedočkáme do polovice roku 2024. Huawei kvôli určitým obmedzeniam od roku 2020 predstavuje iba telefóny, ktoré podporujú 4G siete, vrátane vlajkových modelov. To sa ale zmenilo po príchode série Huawei Mate 60 a Mate X3 a čínsky gigant je pripravený vrátiť sa na trh so smartfónmi, ktoré podporujú pripojenie k 5G.

Huawei Mate 60 Pro
Huawei Mate 60 Pro | Zdroj: GSMArena.com

Huawei Mate 50 Pro

Pokiaľ ide o vlastnosti 5.5G sietí, tak očakávať možno 10-násobne vyššie rýchlosti ako v prípade 5G, čo teoreticky predstavuje rýchlosť siete dosahujúcu 10 Gbps a rýchlosť nahrávania sa zastaví na 1 Gbps.

5G titulka
Zdroj: Pexels.com

5.5G má taktiež priniesť takzvané deterministické site, podporu pre sto miliárd IoT zariadení, integrované snímanie a komunikáciu či natívne schopnosti AI. Huawei má bez pochýb obrovský potenciál byť v popredí pokiaľ ide o rozvoj najmodernejších mobilných sietí. Technológie sa menia rýchlo a s týmto trendom prichádzajú aj nové požiadavky, ktoré dokážu byť splnené napríklad aj pomocou 5G-Advanced, na ktorom firma pracuje.

Náš tip
OnePlus predstaví svoj prvý skladací telefón. Poznáme dátum
16.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+