MojAndroid

To, že štekáme rozkazy na hlasového asistenta poháňaného umelou inteligenciou z nás robí neslušných? Vyrastajú naše deti v predstave, že netreba hovoriť čarovné slovíčka v dnešnom svete Google Homes a Siri? Možno. Ale Google Assistant k nám bude milší, ak ho poprosíme alebo mu poďakujeme.

Napríklad, ak používateľ povie “Hey Google, prosím, nastavíš stopky na 10 minút?”, Google Assistant odpovie: “Ďakujem za požiadanie! 10 minút, štartujem!”. Samozrejme, takáto konverzácia je úplne dobrovoľná. Nechcete byť zdvorilý? To vôbec nevadí, Assistant vás za to trestať nebude. Ale ak v sebe máte zakódované slušné správanie, aj Assistant vám ho bude opätovať.

Spoločnosť Google prvý raz spomenula túto funkciu (s názvom “Pretty Please“) na konferencii I/O v máji tohto roka. Amazon predstavil takmer identickú funkciu Alexy už v apríli.

Pribudlo aj niekoľko nových vianočných funkcií

Môžete sa rozprávať so samotným Mikulášom, ak vyslovíte jednoduché “Hey, Google, call Santa”. Google tiež Assistantovi pridal niekoľko vianočných rozprávok do funkcie story time. Stačí Assistanta požiadať, nech vám konkrétny príbeh porozpráva. Taktiež môžete pridávať veci do špeciálnych vianočných zoznamov. Ak vám napadne, čo by ste mohli kúpiť pod stromček priateľke, požiadate Assistanta, aby to pridal do jej “wishlistu” a on už bude vedieť, o čo sa jedná. Ďalšou z pridaných funkcií, ktorá je už menej vianočná je Karaoke machine. Stačí požiadať Assistanta o prehratie konkrétnej piesne a on ju prehrá spolu s titulkami. Samozrejme, treba disponovať s Assistant zariadením s displejom.

1.12.2018
Zdroj: techcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+