MojAndroid

Operačný systém Android je už zopár rokov populárny najmä pre svoju otvorenosť a možnosti širokého prispôsobenia. Každý výrobca má možnosť priniesť niečo jedinečné a unikátne, niečo čím sa odlíši od ostatných výrobcov. Teraz prichádzajú z dielne The Developers Alliance skutočne zaujímavé štatistiky. 3000 používateľov odpovedalo na otázky ohľadom používania operačného systému Android.

Až 90% respondentov svoje zariadenia upravuje, odstraňuje prebytočné aplikácie a svojim spôsobom “upratuje” domovskú obrazovku. Výsledky štatistík hovoria takisto o tom, že až 66% používateľov má na svojej domovskej obrazovke viac stiahnutých ako predinštalovaných aplikácií. To však neznamená, že používatelia ich nepoužívajú, práve naopak. Až 76% opýtaných však dáva prednosť predinštalovaným aplikáciam od svojho výrobcu ako ich alternatívam z Obchodu Play. Štatistiky nepoukazujú na bloatware, ale skôr na často používané aplikácie ako časovač, kalkulačka či e-mailový klient. To, že každý spotrebiteľ vyžaduje niečo iné dokazuje aj fakt, že medzi 3000 používateľmi sa našlo až 2000 unikátnych mobilných aplikácií.

android-aplikacie-obchod-play-titulka

Štatistický súbor ďalej dokazuje, že používatelia majú vo zvyku na určitú činnosť využívať viacero aplikácií. Podľa prieskumu, 75% opýtaných využíva aplikáciu Amazon pre nakupovanie, ale až 88% z tejto skupiny používa aspoň jednu ďalšiu aplikáciu na nakupovanie. Niečo podobné platí o cloudových službách.  Takmer polovica z respondentov využíva Google Drive, ale až 70% z nich využíva aj iné služby ako je napríklad iCloud, OneDrive či DropBox. Pri cloudových službách však rozhodne zohráva rolu aj cenník voľného priestoru pre vaše dáta, ktoré má každá zo spomínaných služieb individuálny.

Predseda spomínanej organizácie, Jake Ward, poukazuje tiež na ďalšiu výhodu Androidu: “Trh s Androidom je rastúci, dynamický a konkurencieschopný ekosystém, ktorý poskytuje spotrebiteľom väčší výber a rozsah, než kedykoľvek predtým.

Zdroj : androidauthority.com

23.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+