V súčasnosti je na internete väčšina služieb spojených so sociálnymi sieťami a chatovaním spojená s vekovým obmedzením. Užívateľ musí mať viac ako 12 rokov, aby mohol svojvoľne používať takéto internetové nástroje, no podľa nového zákona by sa tento vek mal zvýšiť až na 15 rokov. Všetky deti mladšie ako 15 rokov by mohli tieto služby používať iba so súhlasom svojich rodičov, čo by znamenalo drastické zníženie používania týchto služieb tínedžermi.
Niektoré americké spoločnosti sa už snažia proti tomuto rozhodnutiu protestovať. Zákon ale musí najskôr prejsť zajtrajším schvaľovaním, no tento dodatok bol do programu schvaľovania pridaný na poslednú chvíľu. Zákon je ale už v procese schvaľovania tri roky, a tak ide o skutočnú hrozbu.
Zákon sa má postarať o to, aby spoločnosti nemohli narábať s citlivými údajmi užívateľov pred tým, ako dosiahnu vek 15 rokov. Ide síce o zaujímavú myšlienku, no na súčasnom trhu by prípadné schválenie tohto zákona spôsobilo veľký rozruch. Už existuje aj petícia proti tomuto rozhodnutiu, ktorej sa zúčastniť môžete aj vy. Okrem toho, že by zrejme poklesol počet užívateľov sociálnych sietí a ďalších internetových služieb, je veľmi pravdepodobné, že by narástol počet prípadov, keď budú deti klamať a vytvárať si falošné účty, resp. budú poskytovať zavádzajúce informácie o svojom veku.
Zdroj: Financial Times via The Next Web